Statystyki graczy i wyniki meczów Golden State Warriors vs Houston Rockets z dnia 4 kwietnia 2024 r

W czwartek w Toyota Center odbył się długo oczekiwany mecz pomiędzy Golden State Warriors i Houston Rockets. Warriors, zajmujący 10. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 41-34, zmierzyli się z jedenastą drużyną Rockets, która miała bilans 38-37. Wynik meczu zadecyduje o szansach Rockets na awans do fazy play-in. Zwycięstwo utrzyma ich w rywalizacji, a porażka znacznie zmniejszy ich szanse na zakwalifikowanie się do turnieju wstępnego.

Warriors wyszli z dobrej strony, dominując w grze serią 13-4 przed pierwszą przerwą na żądanie. Klay Thompson i Steph Curry podtrzymali w tym sezonie imponującą passę drużyny przeciwko Rockets, notując trzykrotny spadek. Dla kontrastu Rockets mieli trudności i zdołali oddać tylko dwa z siedmiu strzałów.

Warriors powiększyli prowadzenie do 25-11, ale Rockets odpowiedzieli serią 11-3, podwyższając wynik do 25-20 i zapewniając sobie blisko pięć punktów w meczu. Presja defensywna Rockets nasiliła się, co spowodowało, że Warriors popełnili osiem strat w pierwszej kwarcie. Mimo to Golden State przed końcem pierwszej kwarty zdołało odzyskać 11-punktowe prowadzenie (33-24).

Wyniki drużyny Rockets w drugiej kwarcie znacznie się poprawiły, ponieważ celne strzały Jalena Greena i Jabariego Smitha Jr. dodały impulsu. Ponowna ofensywa zespołu, napędzana udanymi rzutami za trzy punkty, stanowiła wyzwanie dla Warriors.

Pomimo tego imponujący występ Klaya Thompsona w pierwszej połowie utrzymał się i pozwolił Warriors na utrzymanie największego prowadzenia w meczu do przerwy, z wynikiem 65-50. Pod koniec pierwszych 24 minut Thompson zdobył już 21 punktów, a Jabari Smith Jr. prowadził Rockets z 14 punktami.

Statystyki graczy i wyniki boxów: Golden State Warriors vs Houston Rockets (4 kwietnia)

Statystyki zawodników i wynik w drużynie Golden State Warriors w drugiej kwarcie