Raport skautowy Bradleya Beala z play-offów NBA 2024: analiza wpływu i minut obrońcy Phoenix Suns

Od swojego pierwszego meczu z Phoenix Suns 8 listopada 2023 roku przeciwko Chicago Bulls Bradley Beal jest dominującym graczem. Pomimo opuszczenia siedmiu meczów z powodu kontuzji dolnej części pleców, imponujące strzały z dystansu Beala znacząco wzmocniły drużynę Phoenix.

4 lutego Phoenix zapewnił sobie zwycięstwo 140-112 z Washington Wizards. Pomimo utraty 43 punktów przeciwko swojemu byłemu zespołowi i trafienia 16 z 21 z gry, powrót Beala do Waszyngtonu był słodko-gorzki. Jednak głównym celem Suns było zwycięstwo na wyjeździe, które udało im się osiągnąć.

Do tego momentu strzelec Suns prezentował imponujące występy, szczególnie w ostatnich pięciu meczach. W miarę zbliżania się play-offów warto rozważyć wartość Bradleya Beala dla Phoenix.

Statystyki kariery Bradleya Beala w sezonie zasadniczym

Mimo że Bradley Beal ostatnio odczuwał napięcie w dolnej części pleców, rozegrał dla Suns 47 meczów, co oznaczałoby 54 mecze, gdyby nie przeszkadzała mu kontuzja.

Od czasu wymiany z Suns średnia punktacji Beala wynosi 17,4 punktu na mecz, do czego zalicza się 5,1 asysty, 4,2 zbiórki i 1,0 przechwytu. Warto zauważyć, że jego odsetek celnych rzutów z gry znacząco wzrósł i wynosi 49,8 procent.

Analiza zestawu umiejętności Bradleya Beala

Biegłość Bradleya Beala w rzucaniu za trzy punkty jest dobrze znanym aspektem jego występów w NBA. Jego obecny wskaźnik skuteczności rzutów zza łuku wynoszący 38,8% jest tylko nieznacznie wyższy od średniej jego kariery wynoszącej 37,3%. Dodanie Bradleya Beala do składu Suns dodaje kolejnego niezawodnego strzelca, obok Devina Bookera, Erica Gordona i Graysona Allena.

Pomimo swojej regularności w defensywie, przechwyty Beala na mecz są zbliżone do jego średniej w karierze. Ta statystyka nie oznacza, że ​​brakuje mu umiejętności chronienia przeciwników.

Pomimo tego, że zawodnik był trzykrotnym uczestnikiem All-Star NBA, jego stan zdrowia pozostaje problemem. W całej swojej karierze tylko dwukrotnie udało mu się rozegrać 82 mecze w sezonie: w sezonach 2017-18 i 2018-19.

Kiedy jest zdrowy, nie ma trudności ze zdobywaniem trzech punktów przeciwko drużynie przeciwnej.

Znaczenie roli i czasu gry Bradleya Beala

Odkąd Bradley Beal dołączył do drużyny Phoenix w drodze wymiany, znacząco przyczynił się do sukcesu zespołu. Jego wyjątkowe strzelanie z dystansu znacznie odciążyło Devina Bookera i Kevina Duranta od zdobywania punktów.

Niezależnie od tego, czy rozpoczyna mecz, czy wchodzi na boisko jako rezerwowy, konsekwentnie rozgrywa znaczną liczbę minut. Przy średniej wynoszącej 33,1 minuty na mecz prawdopodobne jest, że w fazie play-off zaobserwuje wydłużenie czasu gry.

Suns zgromadzili jak dotąd imponujący skład NBA, a Beal jest wyjątkowym dodatkiem. Dzięki temu trener Frank Vogel ma teraz do wyboru całą gamę rzutów za trzy punkty.

Kiedy Durant lub Booker są na boisku z Bradleyem Bealem, być może nie będą musieli polegać na strzałach z bliskiej odległości. Występ Beala z rzutu za trzy punkty może znacząco wpłynąć na szanse Phoenix Suns w play-offach w tym sezonie.