Dlaczego Khris Middleton nie gra przeciwko Detroit Pistons? Najnowsza aktualizacja stanu zdrowia gwiazdy Bucks (8 listopada)

Khris Middleton w zeszłym sezonie regularnie pojawiał się w składzie Milwaukee Bucks, a 32-letni weteran wciąż zmaga się z rdzą. Jego zespół będzie gospodarzem Detroit Pistons 8 listopada na Fiserv Forum, a pierwsza część meczu odbędzie się o 20:00. Czas wschodni.

Jak dotąd w sezonie 2023–2024 Middleton opuścił tylko jeden z sześciu meczów Bucksów i wystąpił w czterech ostatnich. Początkowo mógł grać tylko przez 16 minut, a w ostatnim meczu przeciwko Brooklyn Net trzykrotny gwiazdor NBA był w stanie wydłużyć swoje minuty do 21.

W meczu przeciwko Nets zdobył 15 punktów, a do tego miał cztery asysty i trzy zbiórki, co było jego najlepszym wynikiem w sezonie.

Jednak z najnowszego raportu wynika, że ​​Khris Middleton opuści następny mecz Bucks przeciwko drużynie, która wybrała go jako 39. w ogólnym wyborze w drafcie NBA w 2012 roku.

Powodem, dla którego były zawodnik Texas A&M Aggie opuścił mecz z Pistons, są problemy z leczeniem kontuzji.

Ponieważ Pistons rozpoczynają passę trzech porażek z rzędu i tracą sześciu zawodników w ostatnim meczu przeciwko Phoenix Suns, byłaby to dobra szansa dla Bucks na odpoczynek Khris Middleton.

Pojedynek Bucksów z Pistonsami będzie pierwszym z meczów rozgrywanych jeden po drugim. Ich następny przeciwnik następnego dnia, 9 listopada, wyjedzie na wyjazdowe spotkanie przeciwko Indiana Pacers, kiedy Middleton będzie mógł wrócić do gry.

Khris Middleton kończy mecze dla Milwaukee Bucks

Wchodząc w ten sezon Khris Middleton zarządza minutami, a zespół cierpliwie czeka, aż wróci do swojego rytmu. Już w jego piątym meczu sztab trenerski wyraził zgodę na grę z nim w dłuższych minutach i pomoc drużynie.

„Wspaniale jest po prostu być na boisku i wygrywać czas, gdy gra wisi na włosku. Właśnie to chciałby robić każdy piłkarz” – powiedział Middleton po meczu przeciwko Nets. (Cytaty ze Sports Illustrated)

Mierzący ponad metr siedemdziesiąt swingman odegrał kluczową rolę w zdobyciu tytułu Milwaukee Bucks w 2021 roku i wiele się od niego oczekuje, aby zespół mógł rywalizować przez kolejny odcinek sezonów.

Otaczanie strzelców takich jak Damian Lillard i Khris Middleton Giannis Antetokounmpo zapewnia zespołowi dużo przestrzeni, co pomaga lepiej realizować plan gry.

„Czuję, że Dame, ja, Khris i nasi strzelcy byliśmy gotowi do gry, gotowi zakończyć mecz” – powiedział Antetokounmpo. (Cytaty za pośrednictwem Eurohoops)

Jak dotąd w tym sezonie Middleton notował średnio 9,8 punktu, 4,0 zbiórki i 3,4 asysty. To wciąż daleko od jego wyników sprzed dwóch sezonów, kiedy w 66 meczach notował średnio 20,1 punktu, 5,4 zbiórki, 5,4 asyst i 1,2 przechwytu.