Victoria Azarenka: „Bardzo ważny był mecz z Igą Świątek w Doha; mecz z Aryną Sabalenką i Eleną Rybakiną, zawsze mam szanse”

Wiktoria Azarenka oświadczyła, że ​​ceni sobie starcie w Doha z Igą Świątek, mimo że wynik nie układał się po jej myśli.

Na niedawno zakończonym Qatar Open Azarenka pokonała Magdalenę Frech, Wang Xinyu i Jelenę Ostapenko i dotarła do ćwierćfinału, gdzie spotkała Świątek.

Numer 1 na świecie przełamał się w pierwszym gemie meczu, ale natychmiast stracił przewagę, gdy Azarenka odbiła i wyrównała. W ósmym gemie pierwszego seta Świątek obronił break point, utrzymał serwis, a w kolejnym gemie przełamał i szybko wyszedł na prowadzenie. Następnie oddała seta i objęła prowadzenie w konkursie.

Świątek poprawiła swoją grę w drugim secie, wygrywając wszystkie partie i przypieczętowując mecz 6:4, 6:0, co oznaczało jej 11. zwycięstwo z rzędu na turnieju.

Wspominając porażkę ze Świątkiem, Azarenka stwierdziła, że ​​ten mecz pomógł jej ustalić, jak poradzi sobie z czołową zawodniczką turnieju WTA. Powiedziała też, że zawsze liczy na swoje szanse w starciach z takimi zawodnikami jak Aryna Sabalenka i Elena Rybakina.

„Czasami, gdy grasz w tak ważnych meczach, rośnie oczekiwanie, że będzie to coś niesamowitego. Dla mnie bardzo ważny był mecz przeciwko Idze w Doha. Chciałbym być trochę bardziej gotowy fizycznie, ale w pewnym sensie rozumiem, jak mogę się z nią równać. W meczu z Aryną, w meczu z Eleną zawsze mam szanse” – powiedziała WTA Wiktoria Azarenka.

„Dla mnie oznacza to możliwość znalezienia klucza, dzięki któremu w danym momencie dokonuję właściwych lub lepszych wyborów. A potem zobaczymy. Ale na pewno zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zrozumieć te rzeczy. To świetne wyzwanie. Nie mogę się tego doczekać za każdym razem. Wyzwania mnie ekscytują” – dodała.

Victoria Azarenka pokonuje Arantxę Rus i organizuje starcie 2R z Eleną Rybakiną w Dubaju

Wiktoria Azarenka w akcji na Mistrzostwach Dubaju w tenisie 2024.

Wiktoria Azarenka bierze obecnie udział w Dubai Tennis Championships, gdzie w poniedziałek 19 lutego w pierwszej rundzie zmierzyła się z Arantxą Rus.

Była numer 1 na świecie dobrze rozpoczęła turniej, pokonując holenderską Rusję 6:2, 6:4 w godzinę i 20 minut i awansując do drugiej rundy, gdzie zmierzy się z mistrzynią Wimbledonu 2022 Eleną Rybakiną.

Do tej pory obie zawodniczki mierzyły się ze sobą dwukrotnie podczas turnieju WTA i w obu przypadkach Rybakina zwyciężyła. Po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą w 1/8 finału w Indian Wells w 2022 roku, gdzie kazachstańczyk zwyciężył 6:3, 6:4.

Drugie spotkanie Azarenki i Rybakiny miało miejsce w zeszłym roku w półfinale Australian Open, gdzie ta pierwsza przegrała 7:6(4), 6:3.