Sumit Nagal wspiął się na najwyższe w karierze miejsce w rankingu ATP – 95

Sumit Nagal, wschodząca gwiazda indyjskiego tenisa, w poniedziałek osiągnął osobisty kamień milowy, wspinając się o dwa miejsca i zajmując 95. miejsce w swojej karierze w najnowszych rankingach ATP. Ta znacząca poprawa jego rankingu następuje w samą porę przed turniejem ATP 250 Marrakech.

26-latek w zeszłym miesiącu osiągnął 97. pozycję w rankingach po znakomitym występie na turnieju Chennai Open. Odniósł zwycięstwo w grze pojedynczej ATP Chennai Open Challenger, co zaowocowało awansem ze 121. na 98. miejsce. Warto zauważyć, że od powstania rankingów ATP w 1973 roku tylko 10 indyjskich mężczyzn znalazło się w pierwszej setce rankingów.

Pomimo dobrego startu w Miami Open, Nagalowi nie udało się utrzymać dobrej passy w kolejnej rundzie kwalifikacyjnej przeciwko Colemanowi Wongowi. Pokonał mierzącego 177 cm Kanadyjczyka Diallo w prostych setach, co dało mu szansę na osiągnięcie najlepszego w karierze miejsca 92, ale niestety indyjskiemu sportowcowi nie udało się zapewnić sobie zwycięstwa.

Wejście Nagala do turnieju głównego Indian Wells było wynikiem wycofania się w ostatniej chwili Rafaela Nadala. Niestety porażka z Milosem Raoniciem nie przekreśliła jego szans.

Sumit Nagal tworzy historię, awansując do drugiej rundy Australian Open

W styczniu 26-letni tenisista przykuł uwagę wszystkich podczas Australian Open, awansując po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze do drugiej rundy. Odniósł także znaczący sukces w turnieju, stając się pierwszym Hindusem od 35 lat, który pokonał rozstawionego gracza w turnieju Wielkiego Szlema.

Mimo że rzucił okiem na świetlaną przyszłość, pokonując w prostych setach 27. miejsce na świecie, Alexandra Bublika, jego kampania zakończyła się w drugiej rundzie porażką 6:2, 3:6, 5:7, 4:6 z chińskim Juncheng Shangiem. .

Mecz drugiej rundy trwał łącznie dwie godziny i 50 minut, ale ostatecznie zwyciężył Juncheng Shang.

Po zwycięstwie w Chennai Open Sumit Nagal poniósł porażkę w półfinale Bengaluru Open, a także przegrał w przedćwierćfinale z Nikim Poonachą. Obecnie przygotowuje się do startu w zawodach ATP 250 Marrakech, które rozpoczną się 1 kwietnia 2024 roku.