Patrick Beverley trolluje Jamala Murraya po nocy zdjęciowej 7 z 16: „Nie ma klucza, zamykam mu dupę”

Jamal Murray miał zaledwie 17 punktów, zdobywając 7 z 16 celnych strzałów podczas wyjazdowej porażki Denver Nuggets 126:121 z Philadelphia 76ers we wtorek. „Glitch”, który wspierał swoją drużynę w zeszłorocznych play-offach, miał szczególne problemy w czwartej kwarcie. Rozgrywający Denver nie trafił we wszystkie cztery strzały i popełnił dwie straty.

Ostatnia tercja Murraya była głównym powodem, dla którego 76ers pokonali Nuggets 27-17 we wspomnianej kwarcie. Do ostatniej klatki Denver objęło prowadzenie 104-99. Gdyby zamienił swoje próby do kosza z gry, wynik mógłby być inny.

Po meczu obrońca Sixers Patrick Beverley został zapytany o klucz do powstrzymania Jamala Murraya. Trzykrotny członek drużyny All-Defensive odpowiedział od niechcenia (za pośrednictwem Ky Carlin):

„Brak klucza. Przez lata zamykałem jego tyłek.

Naciskany na temat tego, jak przygotowuje się na przyjęcie kogoś takiego jak gwiezdna straż Nuggetsów, ponownie nonszalancko odpowiedział:

„Brak podejścia. Normalny dzień.”

Słowa Patricka Beverleya mogą mieć w sobie trochę prawdy. Jamal Murray notuje średnio 15,9 punktu przy 43,8% celnych strzałów, w tym 33,3% z głębi gry w 17 spotkaniach w sezonie zasadniczym przeciwko „Mr. 94 stopy.” Mistrz NBA z 2023 roku ma w tym okresie bilans 6-11.

Jednak we wtorkowym zwycięstwie Philadelphia 76ers nad Denver Nuggets to nie Beverley chronił Murraya przez większość czasu. Ponieważ Nuggets bez przerwy toczyli pick-and-rolle pomiędzy Murrayem i Nikolą Jokicem, to Nic Batum i Kelly Oubre Jr. obserwowali głównie „Glitch”.

Batum i Oubre Jr. mają rozmiar i długość, które utrudniają Jamalowi Murrayowi zdobycie gola. Zadziałało to perfekcyjnie, szczególnie w czwartej kwarcie wspomnianego meczu.

Problemy Murraya nie dotyczyły wyłącznie obrony Sixers. Nie trafił w kilka otwartych strzałów. Gdyby trafił kilka z nich, Patrick Beverley mógłby nie być tak zuchwały w swoich komentarzach.

Jamal Murray zdominował Patricka Beverleya w play-offach w 2020 roku

Patrick Beverley ma przewagę w walkach w sezonie zasadniczym z Jamalem Murrayem. Jednak play-offy pokazały inny obraz, gdy obaj się spotkali.

Beverley była z LA Clippers, gdy zmierzyła się z Denver Nuggets z Murray w półfinale play-offów Konferencji Zachodniej w 2020 roku. Los Angeles prowadziło 3:1, ale nie udało mu się pokonać Denver. Nikola Jokic był najlepszym graczem w tej serii, ale „Glitch” odegrał dużą rolę w zwycięstwie w serii od tyłu.

Jamal Murray rozegrał najlepszy wynik w drużynie 40,2 minuty na mecz i średnio 22,6 PPG, 6,4 APG, 4,4 RPG i 1,3 SPG. Trafiał 44,7%, w tym 43,8% z dystansu. Patrick Beverley nie był jedynym elitarnym obrońcą Clipper w tym składzie. W tej drużynie grali także Kawhi Leonard i Paul George.

Beverley odegrał swoją rolę w ograniczaniu Murraya w sezonie zasadniczym. Playoffy 2020 przyniosły inną historię. Ciekawie będzie zobaczyć, jak „Mr. 94 Feet” wystarczy, jeśli Denver Nuggets i Philadelphia 76ers spotkają się w finałach NBA.