Mecz LA Lakers vs Washington Wizards: statystyki graczy i wyniki meczów z 3 kwietnia 2024 r

W środę Los Angeles Lakers zmierzyli się z Washington Wizards w swoim ostatnim meczu wyjazdowym, po czym wrócili na własny kort, aby zmierzyć się z Cleveland Cavaliers. Zespół ma obecnie passę dwóch zwycięstw z rzędu i jest zdeterminowany, aby utrzymać dobrą passę.

Zajmujący obecnie szóste miejsce w Konferencji Zachodniej New Orleans Pelicans mają tylko dwa mecze przewagi nad Los Angeles. Jeśli Lakers pokonają Waszyngton w nadchodzącym meczu, zwiększą swoje szanse na zapewnienie sobie szóstego miejsca w play-offach NBA w 2024 roku.

W pierwszej kwarcie Lakers kontrolowali grę i objęli zdecydowane prowadzenie 39-29. Anthony Davis miał dobry start z 19 punktami, a D’Angelo Russell również przyczynił się do zdobycia ośmiu punktów. Razem nadawali ton pozostałej części gry.

Starając się dotrzymać tempa „AD”, Jordan Poole zdobył 13 punktów w pierwszej kwarcie, co dało mu dwucyfrowy wynik. Pomimo jego wysiłków, nieubłagany atak Davisa okazał się zbyt trudny do obrony dla Czarodziejów, co ostatecznie dało Lakersom przewagę.

Pomimo tego, że wielka gwiazda osłabła, LeBron James był w stanie utrzymać prowadzenie LA Lakers dzięki imponującemu 11-punktowemu występowi w drugiej kwarcie. Bez jego wkładu sytuacja zespołu mogłaby przybrać gorszy obrót.

Pomimo zdobycia zaledwie dziewięciu punktów, Kyle Kuzma odważnie podjął wysiłek, aby zmniejszyć prowadzenie Washington Wizards. Trafił nawet kluczową trójkę. Wraz z Kuzmą znaczący wpływ miał także Poole, który w pierwszej połowie zdobył 18 punktów. Dzięki ich wkładowi mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 67-60.

Podsumowanie meczu: LA Lakers kontra Washington Wizards (3 kwietnia)