Czy LeBron James zagra dziś wieczorem przeciwko Houston Rockets? Najnowsze informacje na temat statusu kapitana drużyny West All-Star (29 stycznia)

Udział LeBrona Jamesa w poniedziałkowym meczu LA Lakers vs. Houston Rockets jest wątpliwy . Od zwycięstwa Lakersów nad Phoenix Suns 10 listopada 122:119 czołowy zdobywca głosów All-Star Konferencji Zachodniej staje pod znakiem zapytania. LeBron doznał kontuzji łydki podczas tych zawodów.

Choć wydaje się, że LeBron wyzdrowiał z tej dolegliwości, utrzymujący się problem z kostką nie daje mu spokoju od Nowego Roku. Jednak czterokrotny MVP rozegrał 42 z 47 meczów drużyny, okazjonalnie odpoczywając. Oczekuje się, że LeBron będzie gotowy w poniedziałek.

Lakers odzyskują swoją motywację po pięciu zwycięstwach w ostatnich siedmiu meczach, więc LeBron będzie potrzebny, aby utrzymać tę dynamikę.

Co się stało z LeBronem Jamesem?

LeBron James figuruje w raporcie dotyczącym kontuzji drużyny Los Angeles Lakers z powodu urazu ścięgna strzałkowego lewej kostki. Nie jest to problem długotrwały, ale wymaga częstego odpoczynku, aby się zagoić i złagodzić nacisk na kostkę i obszar śródstopia.

LeBron musiał w tym sezonie zanotować kilka ciężkich minut, co mogło spowodować kontuzję. W ostatnim meczu z Golden State Warriors rozegrał 48 minut w podwójnej dogrywce, co spowodowało, że znalazł się w raporcie dotyczącym kontuzji Lakers.

Statystyki LeBrona Jamesa przeciwko Houston Rockets

LeBron rozegrał 43 mecze przeciwko Rockets. Jego bilans przeciwko nim wynosi 23-20. LeBron w meczu z Rockets notował średnio 25,5 punktu, 7,0 zbiórek i 6,8 asyst. W trzech meczach przeciwko nim w tym sezonie LeBron zanotował 23,7 punktów na mecz, 5,3 punktów na mecz i 5,7 punktów na mecz.

Kiedy ostatni raz obie drużyny spotkały się 2 grudnia, miał 16 punktów, cztery zbiórki i siedem asyst. Lakers wygrali to starcie 107-97, mimo że LeBron miał 41,2% skuteczności w strzelaniu. Lakers zawdzięczali to zwycięstwo Anthony’emu Davisowi , który miał 27 punktów, 14 zbiórek i pięć bloków. Tymczasem Austin Reaves miał 18 punktów z ławki rezerwowych, trafiając sześć z 11 celnych trafień.

Lakers mają nadzieję, że LeBron James będzie w stanie spisać się lepiej, ponieważ jego występy bezpośrednio wpływają na wyniki zespołu, co widać było podczas sobotniego zwycięstwa nad Warriors 145-144 podwójną dogrywką. LeBron w zwycięskim meczu zdobył 36 punktów i 20 zbiórek, w których wykorzystał zwycięskie rzuty wolne, anulując zielone światło Stepha Curry’ego nr 3.

Lakers nie przegrali jeszcze dwóch meczów. 500 od 28 grudnia do poniedziałku daje im solidną szansę, aby to zrobić, pod warunkiem, że LeBron James będzie dostępny i będzie strzelał na wszystkich cylindrach.