„Felix Auger-Aliassime to kompletny szok”; „To wielka szkoda widzieć, jak jego sytuacja wciąż się rozwija” – fani tenisa reagują na porażkę Kanadyjczyka w Mexican Open 1R

Odejście Felixa Augera-Aliassime’a w pierwszej rundzie Mexican Open 2024 wprawiło fanów tenisa w konsternację.

Auger-Aliassime powrócił do turnieju ATP 500 w Acapulco po dwuletniej przerwie. We wtorek, 27 lutego, Kanadyjczyk zmierzył się z kwalifikatorem Flavio Cobollim w pierwszym secie. Pomimo wygrania pierwszego seta, 23-latek przegrał 6:2, 3:6, 2:6 w niecałe dwie godziny.

W środę w drugiej rundzie Cobolli zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem lub Romanem Safiullinem.

Felix Auger-Aliassime po meczu sam był sobie winien, popełniając 15 niewymuszonych błędów i 9 podwójnych błędów. Kanadyjczyk, który przybył do Acapulco z nadzieją odrobienia swoich ostatnich słabych wyników, teraz znalazł się w gorszej sytuacji.

Fani w mediach społecznościowych wyrazili swoje rozczarowanie porażką Auger-Aliassime podczas trasy. Jeden z fanów stwierdził, że Kanadyjczyk był „kompletnym szokiem”, biorąc pod uwagę, jak bardzo liczyli na to, że będzie częścią kolejnej Wielkiej Czwórki w tenisie.

„FAA jest dla mnie całkowitym szokiem. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem go grającego, pomyślałem, że on, Zverev, Tsitsipas i Miedwiediew będą kolejną wielką czwórką w tenisie. Ale daj spokój! Nie możesz być poważny, smh” – napisał fan na Reddicie.

Inny fan utrzymywał, że „wstyd” jest widzieć, jak młodzieniec wpada w spiralę, i wyrażał nadzieję, że wróci na właściwe tory.

„To wielka szkoda widzieć, jak Felix wciąż się rozwija – z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest dosłownie najmilszym tenisistą dla swoich fanów. Skończyło się na około pięciu zdjęciach z facetem, po prostu stojąc w jego pobliżu, zawsze będzie się starał. Naprawdę mam nadzieję, że się pozbiera i wróci na właściwe tory, ponieważ ma/miał tak duży potencjał” – napisali.

Reakcje fanów z Reddita

Oto kilka innych reakcji fanów na Reddicie:

Reakcje Reddita

Spojrzenie na dotychczasowe biegi Felixa Augera-Aliassime w 2024 roku

Felix Auger-Aliassime w akcji podczas Australian Open 2024

Felix Auger-Aliassime rozpoczął sezon 2024 w ASB Classic. Rozstawiony z numerem czwartym Kanadyjczyk uległ w pierwszej rundzie Danielowi Altmaierowi 7:6(9), 7:5.

Na Australian Open Auger-Aliassime odniósł zacięte zwycięstwo w pięciu setach nad Dominicem Thiemem w pierwszym secie. Następnie pokonał Hugo Greniera, po czym w trzeciej rundzie przegrał z Daniiłem Miedwiediewem 6:3, 6:4, 6:3.

Następnie Auger-Aliassime miał niezły występ na Open Sud de France, docierając do półfinału. Odmówiono mu jednak miejsca w finale po porażce 6:4, 4:6, 4:6 z Alexandrem Bublikiem. Następnie udał się do Marsylii, aby wziąć udział w Open 13, gdzie w pierwszym meczu przegrał w drugiej rundzie z Zhangiem Zhizhenem, pokonując w pierwszym meczu Quentina Halysa 6:2, 7:5.

Podczas niedawno zakończonego turnieju ABN AMRO Open Felix Auger-Aliassime opanował nerwy, aby przetrwać dwa intensywne tie-breaki i pokonać Maxime’a Cressy’ego 7-6(3), 7-6(8) w pierwszej rundzie. Jednak w następnym meczu przegrał 6:3, 6:7(6), 5:7 z drugim rozstawionym Andriejem Rublowem .