Anthony Davis i LeBron James zawetowali kolejną decyzję Darvina Hama pod koniec 4. kwarty meczu z Wizards

Pomimo swoich gwiazdorskich zawodników, LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa, LA Lakers zostali niedawno pokonani przez Washington Wizards, którzy obecnie są jedną z najniżej notowanych drużyn w lidze. Ponieważ Lakers starają się umocnić swoją pozycję w fazie play-off i uniknąć turnieju play-in, w ostatnim meczu, który najwyraźniej miał intensywne momenty pod koniec, ponieśli porażkę z Wizards.

Pomimo zdobycia przewagi na początku pierwszej kwarty, do przerwy przewaga Lakers spadła do zaledwie siedmiu punktów. Choć drugą połowę rozpoczęli z impetem, Wizards ostatecznie w czwartej kwarcie wyprzedzili Lakers o dziesięć punktów, co zaowocowało zwycięstwem Wizards 125-120.

Podczas gdy Lakers walczyli, aby zapobiec powrotowi w końcówce meczu, kontrolę nad sytuacją przejęli LeBron James i Anthony Davis. Pomimo utraty przewagi James i Davis zdecydowali się sami ponownie wejść do gry, zamiast pozwolić Darvinowi Hamowi prowadzić drużynę.

Po meczu Davis odniósł się do sytuacji w szatni, rozmawiając z przedstawicielami mediów.

„[Mieliśmy] wygodne prowadzenie, obie drużyny w pewnym sensie wycofały startery i wprowadziły ławkę rezerwowych. Oddajemy 3 trójki, tracimy piłkę, skracają ją do 5, 17 sekund. Myślę, że Ham nawet nie zapytał. Wstałem, Bron wstał. Mamy zamiar się zatrzymać…

„A jeśli faulują, wykonujemy rzuty wolne… To lekcja, szczególnie dla naszych młodych chłopaków, aby po prostu wejść i pozostać gotowym”.

Analiza decyzji LeBrona Jamesa o zawetowaniu programu trenerskiego Darvina Hama w lutowym „Bitwie o Los Angeles” po komentarzach Anthony’ego Davisa

Podczas meczu Battle For LA przeciwko LA Clippers, który odbył się 28 lutego, LeBron James podzielił się w swoim podcaście Mind The Game wraz z JJ Redickiem historią podobną do sytuacji opisanej przez Anthony’ego Davisa. W tym przypadku James wyraził swoją niechęć do strategii coachingowych Darvina Hama.

Jak Ham wspomniał wcześniej, zmiana została włączona do strategii defensywnej polegającej na chronieniu Kawhi Leonarda. Jak wyjaśnił James, z takim podejściem w defensywie wiązały się dwa problemy.

Pomimo prób Lakersów, aby przerzucić na niego innych graczy, Kawhi Leonard okazał się trudnym pojedynkiem ze względu na jego umiejętności zdobywania punktów na wszystkich trzech poziomach. Dodatkowo rozległa wiedza LeBrona Jamesa na temat stylu trenera Clippers Tyronna Lue dała mu przewagę w grze.

Ze względu na ilość czasu, jaki James spędził grając pod okiem Lue w Cleveland, wierzył, że dogłębnie rozumie strategie trenerskie Lue. Jeśli Lakers nadal będą zmieniać zawodników, Leonard będzie nalegał na te zmiany, dopóki nie znajdzie korzystnego zestawienia.

Podobnie jak Anthony Davis opisał po ostatnim meczu z Wizards, LeBron przejął kontrolę nad sytuacją w meczu Lakers-Clippers. Jedyny kontrast między relacjami Anthony’ego Davisa i LeBrona polegał na tym, że Lakers wyszli zwycięsko z Clippers.

W tabeli Konferencji Zachodniej zespół traci obecnie jedno spotkanie do Sacramento Kings, a po niedawnej porażce z Wizards pozostało zaledwie pięć meczów do końca.