Zdjęcie play-off LA Lakers 2024 po zwycięstwie nad Washington Wizards (3 kwietnia): Zaktualizowane tabele, harmonogram i nie tylko

W środę LA Lakers wzmocnili swoją passę na koniec sezonu, pokonując Washington Wizards 125:120 w drugim meczu jeden po drugim na wyjeździe. To zwycięstwo przybliżyło ich do zapewnienia sobie miejsca poza turniejem play-in.

Pomimo straty 11 punktów w pierwszej kwarcie, Lakers poprawili swoją grę i zakończyli serię serią 31-10. Dało im to 10-punktowe prowadzenie na drugą kwartę i udało im się je utrzymać, a nawet zwiększyć je do 17-punktów pod koniec trzeciej kwarty.

Waszyngton odrobił straty w ostatniej kwarcie, zmniejszając przewagę do zaledwie dwóch punktów (107-105), a na zegarze pozostało 7:13. Niemniej jednak Los Angeles odpowiedziało serią 12:0 i utrzymało prowadzenie, zapewniając sobie pięciopunktowe zwycięstwo.

Pomimo braku personelu na polu ataku Lakers nadal byli w stanie dominować dzięki przywództwu wielkiej gwiazdy, Anthony’ego Davisa. Dziewięciokrotny All-Star pokazał swoją dominację, zdobywając 35 punktów, 18 zbiórek, dwa przechwyty i trzy bloki, osiągając imponującą skuteczność na poziomie 58,8%.

LeBron James, jego kolega z drużyny, zdobył 25 punktów, siedem zbiórek, dziewięć asyst i trzy przechwyty, osiągając skuteczność na poziomie 50,0%. Dodatkowo cała piątka starterów z Los Angeles zdobyła co najmniej 16 punktów.

Pomimo dobrze wyważonego ataku Waszyngtonu, w którym pięciu graczy zdobyło 13 lub więcej punktów, Wizards nie byli w stanie powstrzymać Lakers w ostatniej fazie meczu ze względu na brak obrońców. Strzelający obrońca Jordan Poole prowadził zespół z 29 punktami.

Zwycięstwo Los Angeles zapewniło drużynie trzecie z rzędu i ósme miejsce w poprzednich dziewięciu meczach, zwiększając prawdopodobieństwo zapewnienia sobie miejsca w pierwszej szóstce Konferencji Zachodniej. Aby jednak osiągnąć ten cel, Lakersi prawdopodobnie będą musieli zakończyć sezon bezbłędnie.

Do rozegrania pozostało pięć meczów, a oto aktualne miejsce Los Angeles w wyścigu play-off Konferencji Zachodniej.

Wyścig play-off LA Lakers: aktualne tabele i prognozy

Pomimo środowego zwycięstwa nad Waszyngtonem Lakers (44-33) nadal zajmują dziewiąte miejsce na Zachodzie. Do rozstawionych z siódmym i ósmym numerem Sacramento Kings (44-31) i Phoenix Suns (44-31) brakuje im obecnie zaledwie 1,0 meczu. Jednak rekord Suns może wkrótce ulec zmianie, ponieważ wieczorem mają zmierzyć się z Cleveland Cavaliers.

Co więcej, drużyna z Los Angeles traci obecnie zaledwie 1,5 meczu do rozstawionego z szóstą drużyną New Orleans Pelicans (45-31), a do piątego Dallas Mavericks (45-30) o 2,0 mecze. Oznacza to, że jeśli zespół dobrze zakończy sezon, ma potencjał, aby awansować na piąte miejsce.

Lakers utrzymują się obecnie na 9. miejscu, ale istnieje możliwość spadnięcia na 10. miejsce. Dzieje się tak dlatego, że mają zaledwie 2,0 gemów przewagi nad dziesiątymi w tabeli Golden State Warriors (41-34). Mimo to mogą być pewni, że nie spadną niżej w rankingach.

Zaktualizowane rankingi Konferencji Zachodniej po zwycięstwie LA Lakers nad Washington Wizards

Harmonogram play-offów i pojedynki LA Lakers

Przewiduje się, że pozostały harmonogram Lakers będzie trudny, ponieważ mają szósty najlepszy terminarz w NBA, mierząc się z przeciwnikami ze średnim procentem zwycięstw wynoszącym. 557.

Pięć ostatnich meczów Los Angeles obejmuje cztery przeciwko drużynom z rekordem zwycięstw, a kluczowy mecz z Nowym Orleanem odbędzie się 14 kwietnia.

Dlatego też, aby uniknąć dogrywki, Lakers najprawdopodobniej będą musieli pokonać kilka drużyn z najwyższej półki.

Pozostały harmonogram LA Lakers

Klucz do sukcesu LA Lakers w fazie play-off: współczynnik X

W środę Rui Hachimura z Lakers po raz kolejny udowodnił swoją wartość, zdobywając 19 punktów i zbierając siedem zbiórek, osiągając imponujący procent celności wynoszący 75,0%. Jego stała rola w wyjściowym składzie okazała się korzystna dla Los Angeles, z bilansem 23-11 od momentu jego dołączenia i jeszcze bardziej imponującym rekordem 19-8, odkąd 3 lutego został pełnoetatowym starterem.

Od tego czasu Lakers zajmowali drugie miejsce w rankingu ofensywnym (118,6) dzięki stałej zdolności swojego początkowego składu do występów na wysokim poziomie. Ponadto w swojej ostatniej serii 8-1 utrzymali dobrą grę w defensywie, zajmując piąte miejsce w rankingu defensywy (108,3).

W miarę zbliżania się sezonu posezonowego wydaje się, że Los Angeles działa na pełnych obrotach.