Status gry Ziona Williamsona i CJ McColluma w meczu z Knicks (27 lutego) wątpliwy

Zion Williamson i CJ McCollum nadal znajdują się w raporcie dotyczącym kontuzji New Orleans Pelicans. Obaj są kwestionowani podczas wtorkowego meczu New York Knicks w Madison Square Garden.

Pelicans, po przerwaniu serii czterech zwycięstw z rzędu, przegrywają kolejne porażki z Miami Heat i Chicago Bulls. Ich pojedynek z Knicks wyznacza początek kolejnego harmonogramu podczas ich podróży po wschodnim wybrzeżu.

Williamson rozegrał oba mecze, notując średnio 21,0 punktów, 8,5 zbiórek i 9,0 asyst przy skuteczności 50,0% celnych rzutów, nie oddając ani jednego rzutu za trzy punkty, natomiast McCollum przegapił niedzielną porażkę z Bulls 114:106. Decyzje zarówno Ziona Williamsona, jak i CJ McColluma zostaną podjęte w czasie meczu.

Co się stało z Zionem Williamsonem i CJ McCollumem?

Raport zespołu dotyczący kontuzji wymienił Williamsona jako „wątpliwego” występu w meczu z Knicks. To dlatego, że były zawodnik Duke’a ma kontuzję lewej stopy, co rzuca cień na jego udział w meczu.

Mierzący metr sześćdziesiąt wzrostu napastnik był nieobecny jedynie w 11 z 58 meczów w tym sezonie. Williamson również doznał kontuzji, gdy 5 stycznia opuścił mecz LA Clippers z powodu kontuzji nogi i już nie wrócił. W trzeciej kwarcie doznał „kontuzji prawej nogi”, przez co Pelicans wykluczyli go z gry do końca meczu.

Tymczasem McCollum skręcił kostkę podczas piątkowej porażki z Miami, grając zaledwie 15 minut. Był nieobecny na sobotnim meczu z Bulls, ale w pełni wziął udział w poniedziałkowym treningu.

Choć jego dostępność na wtorkowy mecz pozostaje niepewna, jego stan wydaje się poprawiać.

Statystyki Ziona Williamsona i CJ McColluma przeciwko New York Knicks

Williamson grał dla Knicks tylko trzykrotnie, częściowo z powodu kontuzji, opuścił znaczną ilość czasu i dwukrotnie przegrał. Jednak przeciwko nim dominował, notując średnio 27,7 punktu, 7,3 zbiórki i 4,7 asyst przy 59,9% celności.

Tymczasem CJ McCollum grał w drużynie Knicks 14 razy, z czego 10-4 w barwach Portland Trail Blazers i Pelicans. W ich meczach notował średnio 17,5 punktu, 3,8 zbiórek i 2,9 asyst, a jego najlepsze wyniki w karierze to 31 punktów, siedem zbiórek i siedem asyst.

Dostępność największych talentów Pelicans będzie kluczowa, ponieważ pomogą oni drużynie ataku wykorzystać mocne strony Williamsona, Ingrama i McColluma. Przeciwko drużynie Knicks z bilansem 20-9 zwycięstwo bez Ziona Williamsona i CJ McColluma może stanowić poważne wyzwanie dla Nowego Orleanu.