„Robisz się miękki, bracie”: Jusuf Nurkic trolluje Draymonda Greena po flopie przeciwko LA Clippers

Wydaje się , że dramat pomiędzy Jusufem Nurkicem i Draymondem Greenem jeszcze się nie skończył. Nurkic dodał kolejny etap do swojej historii z Greenem, trollując gwiazdę Golden State Warriors w mediach społecznościowych. Wielki zawodnik Phoenix Suns skrytykował Greena za „flapę” w meczu przeciwko LA Clippers.

W poście na swoim koncie X Nurkic zamieścił mema przedstawiającego postać Tommy’ego Shelby’ego graną przez Cilliana Murphy’ego w programie telewizyjnym „Peaky Blinders”. Celem ataku był Green, który w środowy wieczór sprzedał kontakt z Ivicą Zubacem w trzeciej kwarcie meczu. Nie było to wezwanie, ponieważ Green leżał na podłodze, trzymając się za szczękę.

„Robisz się miękki, bracie” – głosił mem.

Post Jusufa Nurkicia jest prawdopodobnie odpowiedzią na to, że w ostatnim odcinku jego podcastu Draymond Green nazwał go „miękkim”. Green chętnie strzelał do Nurkicia po zwycięstwie Golden State Warriors nad Phoenix Suns w zeszłą sobotę.

Na początku meczu zrobiło się gorąco między obydwoma graczami, zanim w trzeciej kwarcie doszło do wymiany zdań. Green śmiał się ostatni, kończąc mecz z 15 punktami, dziewięcioma zbiórkami i siedmioma asystami w porównaniu do sześciu punktów i sześciu zbiórek Nurkicia. Co ważniejsze, Green i Warriors odnieśli zwycięstwo.

Dla tych, którzy zapomnieli, w grudniu Nurkic był o krok od uderzenia Greena. Doprowadziło to do ukarania przez NBA byłego Defensywnego Gracza Roku zawieszeniem na czas nieokreślony.

Wydawało się, że Green odrobił nauczkę aż do pierwszego faulu technicznego przeciwko Suns. Niemniej jednak spór między nim a Nurkicem prawdopodobnie jeszcze się nie zakończy, zwłaszcza jeśli spotkają się w fazie play-off.

Draymond Green „w porządku” po uderzeniu w twarz

Draymond Green został uderzony w twarz w meczu z Los Angeles Clippers.

Na około dziewięć minut do końca trzeciej kwarty Draymond Green został przypadkowo uderzony łokciem przez Ivicę Zubaca po walce o odbicie. Władze nie dały gwizdka i gra była kontynuowana. Green upadł na ziemię trzymając się za szczękę, po czym został usunięty z gry.

Według Anthony’ego Slatera z The Athletic Green musiał przejść w szatni testy na wstrząs mózgu. Na szczęście dla czterokrotnego mistrza NBA personel medyczny zespołu pozwolił mu wrócić do gry i pomóc Golden State Warriors.

Green zakończył mecz z dziewięcioma punktami, 10 zbiórkami i czterema asystami w 31 minut. Steph Curry prowadził z 41 punktami, ale to nie wystarczyło, aby zapobiec porażce 130-125 z Clippers. James Harden zdobył 26 punktów, osiem zbiórek i siedem asyst, dzięki czemu Clippers odnieśli 36. zwycięstwo w sezonie.