„Myślisz, że Michael Jordan się na to zgodzi?” – Jayson Tatum zostaje uderzony przez analityka NBA za zakrztuszenie się w decydującym momencie meczu z Cavaliers

Gwiazda Boston Celtics, Jayson Tatum, poprowadził swoją drużynę do pozycji jednej z najlepszych w NBA. W tym sezonie dominowali w większości meczów. Ale jak każda inna drużyna, nie mogą wygrywać każdego meczu. W ostatnim meczu przeciwko Cleveland Cavaliers Celtics załamali się w czwartej kwarcie, co zakończyło się porażką.

Celtics wygrali 11 z ostatnich 12 meczów, co nie jest strasznym rekordem na tym etapie sezonu . Z bilansem 48-13 nadal zajmują czołowe miejsca w Konferencji Wschodniej.

We wtorek wieczorem rozpoczęli czwartą kwartę z prowadzeniem 87-71 nad Cavs. Jednak Dean Wade zapalił się i zdobył w tym okresie 20 punktów, zmniejszając różnicę między obiema drużynami. Gdy mecz zbliżał się do ostatnich sekund, Cleveland zaczął przejmować kontrolę.

W ostatnim posiadaniu Tatum trzymał piłkę w rękach i zmierzył się z Dariusem Garlandem. Wielu postrzegało to jako zaletę dla Tatuma, który mógł dojechać do obręczy, ponieważ ma 180 cm wzrostu, a bilans Cavs to 6-1. Dodatkowo Jarrett Allen znajdował się na obwodzie i strzegł Derricka White’a.

Jednak Tatum zdecydował się na skok w prawy łokieć, który nie upadł, co kosztowało ich grę. Wieloletni analityk sportowy Colin Cowherd skrytykował Tatuma za to, że zdecydował się na rzut z wyskoku nad znacznie mniejszym obrońcą.

„Jayson Tatum zbyt często ma duże szanse, ma przewagę i zadowala się jednym miejscem lub nie jest agresywny” – powiedział Cowherd. „Godzi się na upadek.

„To jest strzał? Myślisz, że Michael Jordan się na to zgodzi? LeBron [James] godzi się na to? Powtarzam: nie wątpię, że jesteście dobrym zespołem. Ale dosłownie dali ci piłkę, abyś mógł wejść na podłogę.

Pomimo tego, że niedawno poprowadził Celtics do 52-punktowego zwycięstwa nad Golden State Warriors, jego występ przeciwko Cavs w ostatniej minucie sprawił, że ludzie natychmiast zmienili zdanie.

Jayson Tatum odniósł się do końcowego posiadania piłki w meczu Cavs-Celtics

Wielu dało wyraz swojej frustracji w związku z decyzją Jaysona Tatuma o oddaniu rzutu z wyskoku nad Garland. Po porażce Tatum powiedział jednak, że podczas meczu żałował tylko jednego. Gwiazda Celtics podzieliła się tym w wywiadzie po meczu:

„Prawdopodobnie powinienem był pojechać trochę szybciej, na wypadek, gdyby coś takiego się wydarzyło, może będziemy mieli więcej czasu lub inną okazję”.

Mimo to, nawet gdyby wykonał zadanie nieco szybciej, nikt nie wie, czy przełożyłoby się to na zwycięstwo. Dodatkowo przez cały okres gry miał problemy, strzelając 1 z 9.