„Dostaję klapsa, gdy wychodzę”: gwiazda Miami Heat, Jimmy Butler, ucisza kolegę z drużyny Josha Richardsona zabawną ripostą podczas prasy

Styczeń dla Miami Heat był trudny . Teraz wygląda na to, że sytuacja się dla nich odwróciła. Wygrali cztery z pięciu ostatnich. Zwycięstwo stanowi całkowitą zmianę w porównaniu z serią siedmiu porażek z rzędu, którą mieli kilka tygodni temu.

Atmosfera w szatni jest wysoka, gdy zespół zaczyna odwracać sytuację. Przynajmniej niedawna konferencja prasowa po meczu pokazuje, że zespół jest w dobrej formie.

Jimmy Butler udzielał wywiadu po meczu w szatni. Omawiał grę, w której rzucił stylowego loba Bamowi Adeabyo w zamian za alley-oop. Butler chciał nagrać pełną składankę And-1, ale powstrzymał się od występów.

„Chciałem to zrzucić za tablicę, nie będę kłamał. Gdy tylko o tym pomyślałem, pomyślałem, że (trener) Spo powie coś o braku szacunku do gry, więc tego nie zrobiłem” – powiedział Butler.

Jednak jego oświadczenie wywołało pewien protest. Kolega z drużyny Josh Richardson zawołał Butlera, szukając wymówki.

„To czapka!” wtrącił się Richardson. Butler udzielił humorystycznej, ostrej odpowiedzi. „Zamknij się, na pewno zostaniesz spoliczkowany, kiedy będę wychodził” – powiedział Butler.

Wymiana zdań wydawała się dobroduszna. Butler roześmiał się po komentarzu, zanim zakończył dostępność prasy.

Jimmy Butler i Miami Heat wracają na zwycięską ścieżkę

Jimmy Butler po raz kolejny objął prowadzenie, a drużyna Miami Heat zaczęła odrabiać straty po niedawnym trendzie spadkowym. Heat pokonali San Antonio Spurs 116:104 i odnieśli czwarte zwycięstwo w pięciu meczach.

Butler zanotował triple-double z 17 punktami, 11 zbiórkami i 11 asystami. Było to jego pierwsze triple-double od 29 stycznia 2022 roku. Tyler Herro również przyczynił się do zdobycia 24 punktów, najwięcej w drużynie, a wielki zawodnik All-Star Bam Adebayo dodał 20 punktów. Zespół Miami Heat wykorzystał dobrą passę w czwartej kwarcie i zapewnił sobie zwycięstwo, prowadząc w pewnym momencie 19-punktową częścią ostatniej kwarty.

Victor Wembanyama po raz kolejny był jasnym punktem dla Spurs. Zanotował swoje 25. double-double w sezonie, kończąc sezon z 18 punktami i 13 zbiórkami.

Miami Heat mają obecnie bilans 28-24 i zajmują siódme miejsce na wschodzie. Nadchodzący harmonogram nie przewiduje przerw, ponieważ kolejne trzy mecze Miami zmierzą się z niektórymi z najlepszych drużyn konferencji. Przed nami wyczerpujący, składający się z sześciu meczów wyjazdowy mecz z Boston Celtics, w którym zagrają Milwaukee Bucks i Philadelphia 76ers.

To powiedziawszy, przerwa na All-Star zapewni miłą poduszkę pomiędzy meczami. Powrócą z czterema meczami w konferencji zachodniej. Zmierzą się z New Orleans Pelicans, Sacramento Kings, Portland Trail Blazers i Denver Nuggets.