„Kolejny dowód na to, że Novak Djokovic jest najtrudniejszym przeciwnikiem do rozwiązania” – fani tenisa z podziwem, gdy Serb pokonuje Jannika Sinnera i awansuje do finału Wimbledonu

Fani tenisa wyrazili podziw dla Novaka Djokovicia po tym, jak Serb awansował do dziewiątego finału Wimbledonu.

Drugi rozstawiony Djokovic wyprzedził wyzwanie Jannika Sinnera w półfinale w piątek, 14 lipca, odnotowując zwycięstwo 6:3, 6:4, 7:6(4) nad ósmym rozstawionym Włochem. Czterokrotny obrońca tytułu jest teraz o jedno zwycięstwo od wyrównania rekordu Rogera Federera z ośmioma tytułami na trawie Major i rekordu wszechczasów Margaret Court z 24 Wielkimi Szlemami.

Po wyśmienitym występie Djokovicia fani okrzyknęli byłego mistrza świata nr 1 za zbliżenie się o krok do przepisania historii, a jeden z fanów stwierdził, że 36-latek jest najtrudniejszym przeciwnikiem na parkiecie.

„Kolejny dowód na to, że Djokovic jest najtrudniejszym przeciwnikiem do rozwiązania. Australian Open 2022 — Sinner zostaje wymazany przez Tsitsipasa w 3 setach. Wraca rok później, przegrywa w ciasnych 5 setach. Wimbledon 2022 — Sinner przegrywa z Djokoviciem w 5. Wraca rok później, zostaje wyrzucony w 3” – skomentował fan.

Inny fan sarkastycznie stwierdził, że przyciągająca wzrok torba Gucciego Sinnera za 4000 dolarów nie może uratować go przed gniewem Djokovica.

„Nawet torba Gucciego za 4000 $ nie uchroni Jannika Sinnera przed przegraną z Novakiem Djokoviciem na Wimbledonie. Jednak genialny marketing od Gucci!” – czytamy na Twitterze.

Oto kilka innych reakcji fanów:

„Przeszkoda mogła zmienić przebieg meczu” – Novak Djokovic otwiera kontrowersyjne wezwanie sędziego głównego

Novak Djokovic stracił punkt po tym, jak sędzia główny ukarał go za przeszkadzanie na Wimbledonie 2023.

Novak Djokovic twierdził, że jego półfinałowy mecz Wimbledonu z Jannikiem Sinnerem mógł wymknąć mu się z rąk po tym, jak sędzia główny ukarał go za przeszkadzanie.

Djokovic został zadokowany przez sędziego głównego, ponieważ uznano, że spowodował przeszkodę przeciwnikowi, chrząkając podczas wymiany w drugim secie. Opłata ta była wściekle kwestionowana przez Serbów, bezskutecznie.

W wywiadzie udzielonym na korcie po wygranej, były numer 1 na świecie stwierdził, że denerwuje się po wezwaniu sędziego i stwierdził, że musi znaleźć spokój, aby mecz się nie wymknął.

„Cóż, przeszkoda na początku dzisiejszego meczu mogła zmienić przebieg meczu. Czułem się bardzo zdenerwowany po tym wezwaniu od sędziego głównego, ale jakoś udało mi się przegrupować – powiedział Novak Djokovic.

Djokovic zmierzy się z Carlosem Alcarazem w meczu o mistrzostwo w niedzielę, 16 lipca.