Fani XFL brutalnie palą obrońców, gdy renegaci kradną ogromne zwycięstwo w meczu o mistrzostwo – „Ogromne duszenie”

Mistrzostwa XFL odbyły się dzisiaj, a Arlington Renegades pokonali DC Defenders 35-26.

Obrońcy wyglądali jak mistrzowie świata w sezonie zasadniczym, osiągając 9-1. Następnie w play-offach mieli łatwy czas przeciwko Seattle Sea Dragons, wygrywając 37-21.

Tymczasem Renegades pokuśtykali do play-offów z wynikiem 4-6. Tam zdenerwowali Houston Roughnecks 26-11. Ale zmierzając do meczu o mistrzostwo, byli słabsi o 7,5 punktu, a wielu spodziewało się łatwego zwycięstwa DC.

Ale stało się odwrotnie. A Twitter wybuchnął szyderczym śmiechem z powodu występu Obrońców:

Były też wykopki u Dallas Cowboys , którzy grają w tym samym mieście co Renegades:

Arlington Renegades vs DC Defenders Podsumowanie pierwszej połowy meczu o mistrzostwo XFL 2023

Renegades rozpoczęli grę o tytuł od dwóch pierwszych upadków w trzech podaniach Luisa Pereza. Następnie, na trzecim i 12. miejscu, Perez znalazł ciasnego Sal Cannellę na 41-jardowe przyłożenie, ale próba zdobycia dwóch punktów zakończyła się niepowodzeniem.

W międzyczasie obrońcy DC zostali zmuszeni do uderzenia po pierwszym posiadaniu po tym, jak Jordan Ta’amu nie zdołał przebić piłki dalej niż dziesięć jardów. Perez odpowiedział kolejnym podaniem na przyłożenie, tym razem do Tylera Vaughnsa na trzecim miejscu i bramce, tym razem udaną próbą zdobycia dwóch punktów.

Druga kwarta przyniosła pierwszą dużą grę obronną w meczu, kiedy Will Hill przechylił podanie Ta’amu w ręce Joe Powella. Jednak późniejsza jazda przyniosła tylko bramkę z gry z 29 jardów od Taylora Russolino.

Gra została na krótko zawieszona po tym, jak mieszkaniec DC Josh Hammond uderzył kamerzystę po złapaniu. Po wznowieniu gry Abram Smith, czołowy zawodnik ligi, postawił obrońców na szachownicy, rzucając dwa jardy środkiem w strefę końcową, ale Pooka Williams Jr. nie złapał dwupunktowego.

Pierwsza połowa zakończyła się kolejnym kopnięciem Russolino z gry dla Renegatów, tym razem z 51 jardów.

Arlington Renegades vs DC Defenders Podsumowanie drugiej połowy meczu o mistrzostwo XFL 2023

Aby rozpocząć drugą połowę, obrońcy napotkali poważny problem, gdy Ta’amu został zwolniony podczas drugiej próby ich otwarcia. Nie udało im się przekonwertować na trzeciej próbie, ale na czwartej i calach Abram Smith minął obronę Arlington, wykonując 52-jardowy atak przyziemienia.

Po tym, jak dwupunktowy padł krótko, Renegades odpowiedzieli siedmiometrowym przyłożeniem Leddiego Browna, ale jednopunktowy nie powiódł się.

Następnie obie drużyny wymieniły punty, zanim DC wrócił na pokład po podaniu przyziemienia z 72 jardów od Jordana Ta’amu do Hammonda na trzecim i dwupunktowym od Smitha po tym, jak przy pierwszej próbie wykryto interferencję podania przeciwko Powellowi.

Brown zakończył trzecią kwartę podaniem przyłożenia, ale De’Veon Smith nie trafił w jednopunkt.

W czwartej kwarcie Brandon Rusnak wyeliminował Ta’amu w pierwszym rzucie, prowadząc do rzutu z gry z 33 jardów od Russolino. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem Perez przegrał fumble z Reggiem Northrupem, a Hammond zamienił to na przyłożenie.

Obrońcy mieli ostatnią szansę na remis poprzez kolejne przyłożenie i trzypunktową konwersję, ale na decydującej czwartej i piętnastej bramce Ta’amu przypieczętował grę swoim trzecim przechwytem w nocy, tym razem do Cre’Von LeBlanc.