WTA broni stadionu Finals po krytyce ze strony Aryny Sabalenki, Eleny Rybakiny i innych

WTA niedawno wystąpiła w obronie stanu stadionu finałowego po krytyce ze strony takich zawodników, jak Aryna Sabalenka, Elena Rybakina i innych.

Sabalenka pokonała rozstawioną z numerem 8 Marię Sakkari 6:0, 6:1 w godzinę i 14 minut i wygrała mecz otwierający każdy z każdym podczas finałów WTA 2023 w Cancun.

Numer 1 na świecie zdobył pierwszego seta w 37 minut. Oznaczało to pierwsze wybielenie Sakkariego 6:0 w sezonie, który doświadczył tego samego na turnieju w Adelajdzie w 2022 roku.

Po zwycięstwie Aryna Sabalenka wyraziła swoje niezadowolenie z warunków panujących na korcie. Skrytykowała opóźnioną budowę kortu, która uniemożliwiała zawodnikom trenowanie na nim przed rozpoczęciem turnieju.

Białorusinka wyraziła swoje rozczarowanie, stwierdzając, że wystawianie zawodników przed nieznanym im sądem jest brakiem szacunku ze strony WTA.

„Szczerze mówiąc, jest to kolejny poziom braku szacunku ze strony WTA wobec zawodników, ponieważ czasami nawet nie czują się oni bezpiecznie poruszając się po tym korcie. Nie takiego poziomu oczekuję od finałów WTA” – powiedziała Sabalenka.

Elena Rybakina i Marketa Vondrousova również wyraziły swoje niezadowolenie z opóźnionej budowy stadionu WTA Finals.

Wśród zarzutów zawodników WTA stanęła w obronie budowy stadionu, podkreślając, że została ona ukończona szybko pomimo trudnych warunków pogodowych. Twierdzili, że budowę przeprowadzono w możliwie najbardziej efektywny sposób, dotrzymując „przyspieszonego harmonogramu”.

„Zespół pilnie pracował nad przyspieszonym harmonogramem ze względu na trudne warunki pogodowe, aby mieć pewność, że stadion i kort spełniają nasze rygorystyczne standardy wydajności” – stwierdziła WTA w oświadczeniu.

Aryna Sabalenka zmierzy się z Jessicą Pegulą w kolejnym meczu fazy grupowej WTA Finals 2023

Jessica Pegula i Aryna Sabalenka na finałach WTA 2022

Aryna Sabalenka zmierzy się z Jessicą Pegulą w nadchodzącym meczu WTA Finals 2023. Będzie chciała zapewnić sobie pozycję zwycięzcy grupy, pod warunkiem, że zwycięży w swoim drugim meczu w Cancun.

Sabalenka ma przewagę 4:1 nad Pegulą w bezpośrednich starciach w ramach WTA Tour. Po porażce z Pegulą w turnieju Cincinnati Open 2020 numer 1 na świecie wygrał osiem setów z rzędu z Amerykaninem.

Sabalenka zwyciężyła w swoim poprzednim spotkaniu z Jessicą Pegulą podczas finałów WTA 2022 rozgrywanych w Fort Worth w Teksasie, wygrywając w prostych setach. Dzięki temu Białorusin będzie faworytem w nadchodzącym meczu.

Jednak Aryna Sabalenka najprawdopodobniej stanie przed trudniejszym wyzwaniem w nadchodzącym ostatnim meczu fazy grupowej z Eleną Rybakiną, która zaledwie kilka tygodni temu pokonała ją w ćwierćfinale China Open 2023.