„Nie nazwałbym sprawcy genialną reklamą” – Alexander Zverev witany przez Marka Petcheya podczas występu w Australian Open QF złości fanów

Występ Alexandra Zvereva w ćwierćfinale Australian Open 2024 przyniósł mu duże uznanie ze strony byłego brytyjskiego tenisisty Marka Petcheya, który nazwał go „genialną reklamą tenisa”. Wyróżnienie to wywołało jednak niezadowolenie wśród fanów.

Zverev pokonał Carlosa Alcaraza 6:1, 6:3, 6:7(2), 6:4 w nieco ponad trzy godziny na Rod Laver Arena i po raz drugi w historii dotarł do półfinału Melbourne Slam.

Zwycięstwo to będzie drugim z rzędu zwycięstwem Niemca nad Alcaraz, po triumfie nad numerem 2 na świecie podczas finałów Nitto ATP w 2023 r. Dzięki temu zwycięstwu Zverev prowadzi obecnie 5:3 w bezpośrednich spotkaniach. Było to pierwsze w historii zwycięstwo szóstej drużyny w Wielkim Szlemie nad przeciwnikiem z czołowej piątki.

Mark Petchey w mediach społecznościowych pogratulował Alexandrowi Zverevowi i Carlosowi Alcarazowi świetnej gry w tenisa i zapewnienia publiczności dobrej zabawy w ćwierćfinale.

Petchey dalej pochwalił Zvereva za jego występ i zwycięstwo. Podkreślił, że zdolność byłego nr 2 świata do odbicia się i zwycięstwa nawet po przegranej trzeciego seta była „świetną reklamą tenisa”.

„Gratulacje dla obu, a w szczególności dla @AlexZverev za wieczorną rozrywkę. Nie jest łatwo wygrać po tym, co wydarzyło się w trzecim secie. Genialna reklama tenisa. @AustralianOpen” – napisał Petchey na X (dawniej Twitterze).

Fani byli rozczarowani uwagami Brytyjczyka, który gloryfikował Alexandra Zvereva pomimo poważnych zarzutów o przemoc domową, przed którymi stoi.

Fani wyrazili swoją dezaprobatę w mediach społecznościowych. Jeden z fanów wyraził swój sprzeciw, podkreślając, że w przeciwieństwie do Marka Petcheya nie może uważać osoby oskarżonej o molestowanie za świetny przykład dla sportu.

„Nie nazwałbym sprawcy genialną reklamą, ale to tylko moje zdanie” – napisała fanka na X.

Inny fan stwierdził, że niewłaściwie jest pozwalać domniemanemu dwukrotnemu sprawcy przemocy domowej występować podczas trasy koncertowej i być promowanym jako coś dobrego dla sportu.

„Nie jestem pewien, czy pozwolenie na grę w tenisa domniemanemu dwukrotnemu sprawcy przemocy domowej i mocny awans to „świetna reklama” tenisa” – napisał fan.

Oto kilka innych reakcji fanów tenisa:

Alexander Zverev: „Cieszę się, że tu jestem i jestem gotowy, aby dalej działać”

Alexander Zverev na Australian Open 2024

Po zwycięstwie nad Carlosem Alcarazem w wywiadzie po meczu Alexander Zverev stwierdził, że rywalizacja i zwycięstwo z „jednym z najlepszych zawodników na świecie” było dla niego zaszczytem.

„Grałem z jednym z najlepszych graczy na świecie. Przez ostatnie dwa lata był stale numerem 1 lub 2” – powiedział Zverev. Wszyscy jesteśmy ludźmi i to wielki zaszczyt grać przeciwko takim zawodnikom jak on.

Zverev również wyraził zadowolenie ze swojego występu, zwłaszcza z tego, jak odbił się po przegranej trzeciego seta i ostatecznie wygrał mecz.

„Kiedy jesteś tak blisko zwycięstwa, mózg zaczyna pracować i nie zawsze jest to pomocne, ale jestem szczęśliwy, że w końcu mi się to udało. W czwartym secie dość dobrze walczyłem, nie odpuściłem i jestem bardzo szczęśliwy, że zakończyłem mecz. Jestem szczęśliwy, że tu jestem i jestem gotowy, aby dalej grać” – dodał.

W półfinale Australian Open 2024 Alexander Zverev zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem . Spotkali się już wcześniej 18 razy podczas Tour de France, ale będzie to ich pierwsze spotkanie w turnieju Wielkiego Szlema.