Nowicjusz Williamsa, Logan Sargeant, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli pod względem jednej imponującej statystyki w tym sezonie

Najnowszy rekrut Williamsa, Logan Sargeant, zdobył najwięcej miejsc na pierwszych okrążeniach wszystkich wyścigów w pierwszej połowie sezonu 2023 F1.

Amerykanin może być jednym z dwóch kierowców w obecnej stawce, którzy nie zdobyli żadnych punktów w tym sezonie. Ale zaszokował fanów liczbą wyprzedzeń, które wykonał po rozpoczęciu wyścigu na pierwszym okrążeniu. Według danych opublikowanych przez F1, liczba ta jest największa wśród wszystkich kierowców z łącznie 16 wyprzedzeniami.

Fakt ten ma jednak dwa oblicza. Logan Sargeant jest wyjątkowo dobry w startach w wyścigach i regularnie startuje za startem. Widać to w jego przypadku, ponieważ jest debiutantem, ścigającym się w Williamsie , jednym z najwolniejszych zespołów w ostatnim sezonie Formuły 1.

Ale to nie powstrzymuje Logana Sargeanta przed nadrabianiem miejsc w wyścigu, przynajmniej na początku swoich wyścigów. Jest pierwszym Amerykaninem w stawce po kilku sezonach Formuły 1 i radzi sobie dobrze, wbrew oczekiwaniom zespołu. Jego kolega z zespołu Alex Albon, znacznie bardziej doświadczony kierowca, zdobył dotychczas 11 punktów.

Logan Sargeant spodziewa się lepszych wyników w drugiej połowie 2023 r., ponieważ nie jest „tam, gdzie chce być”

Mimo tego osiągnięcia trzeba zaznaczyć, że Amerykanin nie jest jedynym debiutantem w stawce, bo do McLarena dołącza także Oscar Piastri . Piastri zdobył do tej pory 34 punkty i uplasował się na 4. miejscu jako swoim najlepszym miejscu.

Oczywiste jest, że takie wyniki Australijczyka wynikają z McLarena , którym jeździ, który odnotował ogromną poprawę w ostatnich wyścigach.

W tym samym czasie wszystko, co ma Logan Sargeant, to Williams w fazie rozwoju. Jednak, jak zacytował go Motorsport, nie może się doczekać lepszej drugiej połowy sezonu 2023 F1:

„Wzloty i upadki, [nie jestem] tam, gdzie chcę być. W ciągu ostatnich kilku rund czuję, że jestem znacznie bliżej. Wydaje mi się, że ostatnio widziałem naprawdę dobre postępy i to jest najważniejsze. ”

On dodał:

„Myślę, że muszę trochę posprzątać. Myślę, że jako zespół możemy posprzątać pewne rzeczy i na tym musimy się skupić, aby przejść do drugiej części sezonu.

Sargeant zajmuje obecnie 19. miejsce w klasyfikacji kierowców, podczas gdy jego kolega z zespołu Albon jest na 13. miejscu.