Dlaczego Nikola Jokić został wyrzucony z meczu z Bulls? Zbadano prawdziwy powód

We wtorkowy wieczór Nikola Jokic i Denver Nuggets zmierzyli się z Chicago Bulls. Obecni mistrzowie rozegraliby większość meczu bez dwukrotnego MVP z powodu jego wyrzucenia.

Tuż przed przerwą Nikola Jokic został wyrzucony z meczu Denver z Bulls. Stało się tak, ponieważ pokłócił się z sędzią w sprawie faulu. Podchodząc do ataku na obręczy, poczuł, że został sfaulowany przez Nikolę Vucevica.

Gdy strzał nie padł, Jokic przez całą drogę dzielił się swoimi przemyśleniami z sędzią. Po przerwie w grze Jokic zorientował się, że został ukarany faulem technicznym i usunięty z pojedynku.

W środę Jokic zagrał zaledwie 16 minut i zakończył mecz z czterema punktami, dziewięcioma zbiórkami i sześcioma asystami. Dzięki dobremu występowi Reggiego Jacksona Nuggets byli w stanie pokonać Bulls końcowym wynikiem 114-106.

Po meczu Jokic zadawał pytania dotyczące swojego wyrzucenia. Zaakceptował, że takie rzeczy się zdarzają i cieszy się, że mecz nie był rozgrywany w jego rodzinnej Serbii.

„Tak właśnie jest” – powiedział Jokic. „Jestem po prostu szczęśliwy, że nie graliśmy w tym meczu w Serbii. Zabawnie mogło być zobaczyć, jak sobie z tym poradzą.”

Ile razy w swojej karierze Nikola Jokić został wyrzucony?

W nieco ponad 20 meczach Nikola Jokić dwukrotnie w tym sezonie został wyrzucony z meczu. Pierwszy przypadek miał miejsce mniej więcej miesiąc temu w meczu z Detroit Pistons. Jokic został wówczas wyrzucony z podobnego powodu.

Po przedłożeniu sędziom swojej sprawy w związku z zagraniem, w którym poczuł się sfaulowany, sędziowie podjęli decyzję o usunięciu środkowego All-Star z meczu. W tym meczu główny trener Michael Malone również został wyrzucony.

Po środowym pojedynku z Bulls Jokic został wyrzucony z meczu dziewięć razy w swojej karierze. Większość przypadków koncentruje się wokół jego rozmów z sędziami w sprawie faulów. Najbardziej zauważalny wyrzut Jokica miał miejsce kilka lat temu, kiedy uderzył Markieef Morris od tyłu po tym, jak był sfrustrowany grą.

Nuggets wygrali oba mecze, z których wyrzucony został Jokic, ale nadal jest to coś, czego wielka gwiazda musi być świadoma. Jako centralny punkt ataku Denvera potrzebują go na parkiecie, aby grać jak najlepiej.