Dlaczego Bradley Beal został wyrzucony w meczu z Rockets? Przyjrzyjmy się bliżej, jak powrót byłego All-Star po kontuzji zostaje przerwany

Obrońca Phoenix Suns, Bradley Beal, pauzował w pięciu ostatnich meczach swojej drużyny z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego. Został jednak awansowany z „prawdopodobnego” do „dostępnego” w sobotnim meczu z Houston Rockets . Trener Suns Frank Vogel powiedział mediom przed wspomnianym meczem, że Beal po powrocie będzie miał ograniczenie minutowe.

Noc Beala została skrócona nieco krócej, niż wielu się spodziewało. Na 7:10 minuty do końca trzeciej kwarty była gwiazda Washington Wizards wdała się w sprzeczkę z Jalenem Greenem. Podczas gry od tyłu Beal uderzył piłką w głowę Greena, po czym podał ją koledze z drużyny Devinowi Bookerowi.

Gdy Bradley Beal znalazł się na boisku po faulu Bookera, trzymał Jalena Greena za szyję, po czym odepchnął obrońcę Rockets. Po tym incydencie trzykrotny All-Star został natychmiast wyrzucony z gry. Zagrał 20 minut i zakończył z siedmioma punktami, dwiema zbiórkami i dwiema asystami.

Green również został ukarany faulem technicznym, ale uniknął wyrzucenia. Grał dobrze, prowadząc Rockets w próbach zwycięstwa na wyjeździe przeciwko Suns. Na dziewięć minut przed końcem wysoko skaczący obrońca miał już 26 punktów.

Bradley Beal był bliski ograniczenia liczby minut, kiedy został odesłany do szatni. Mimo to jego utrata była czymś, czego Suns niewątpliwie wolałyby uniknąć. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogliby go wykorzystać w końcówce meczu.