Kto wygrał Mistrzostwa XFL 2023? Pełne wyniki pudełkowe Arlington Renegades vs DC Defenders

Arlington Renegades zdobyli mistrzostwo XFL 2023, wygrywając 35-26 z DC Defenders na Alamodome w San Antonio w sobotnią noc.

Renegades zakończyli sezon zasadniczy z rekordem 4-6 i zakwalifikowali się do playoffów jako rozstawienie nr 2 w dywizji południowej. Dotarcie do postseason było imponującym osiągnięciem dla Arlington, biorąc pod uwagę, że zespół musiał zmienić kilku rozgrywających w trakcie kampanii.

Następnie drużyna Boba Stoopsa pokonała Houston Roughnecks 26-11 w meczu Divisional Playoff, aby zapewnić sobie miejsce w finale.

Arlington był słabszy w meczu o tytuł przeciwko DC Defenders, którzy zakończyli sezon zasadniczy z rekordem 9-1. Jednak rozgrywający Renegades, Luis Perez, popisał się świetnym występem, aby ukończyć bajkowy bieg dla zespołu i pomóc im wygrać mistrzostwa XFL 2023.

Perez wykonał 26 z 36 podań na 288 jardów i trzy przyłożenia i został uznany za MVP meczu. Co ciekawe, rozgrywający został sprzedany Renegades w 7. tygodniu po rozpoczęciu sezonu z Las Vegas Vipers.

Mecz XFL Championship: Arlington Renegades vs DC Defenders wyniki i najważniejsze wydarzenia

Arlington Renegades pokonali DC Defenders o tytuł

Wyniki pudełkowe Arlington Renegades vs DC Defenders:

1. pytanie drugie pytanie 3. pytanie 4. pytanie Finał
Obrońcy 0 6 14 6 26
Renegaci 14 6 12 3 35

Arlington Renegades zdobyli bramkę we wszystkich pięciu posiadłościach pierwszej połowy i rzucili się na prowadzenie 20-6 w połowie meczu. Jednak obrońcy DC zagrozili powrotem, kiedy skończyli, zdobywając 14 punktów w trzeciej kwarcie.

Biegacz z DC, Abram Smith, zapoczątkował ofensywę swojej drużyny, kiedy rzucił się na czwartej pozycji, zdobywając przyłożenie na 52 jardach w pierwszej jeździe. Kilka chwil później rozgrywający Jordan Ta’amu rzucił 72-jardowy wynik do szerokokątnego Josha Hammonda, zmniejszając prowadzenie Renegatów do 26-20.

Następnie Perez rzucił 30-jardowe przyłożenie do biegacza Leddiego Browna, zwiększając przewagę Arlington do 32-20 na koniec trzeciej kwarty.

Renegades zdołali powstrzymać ofensywę DC do zaledwie sześciu punktów w czwartej kwarcie, kiedy wyniki zakończyły się wynikiem 35-26 po ostatnim gwizdku, a Arlington zdobył tytuł XFL .