Z kim 49ers zmierzą się w meczu o mistrzostwo NFC? Wyjaśniono harmonogram play-offów San Francisco

San Francisco 49ers pokonali Green Bay Packers w rundzie dywizji i awansowali do mistrzostw NFC. Jako pierwsi rozstawieni na konferencji pożegnali się już tydzień i powszechnie oczekiwano, że wyjdą zwycięsko.

Ostatecznie decyzja była bliższa, niż wielu się spodziewało. Młoda i nieustraszona drużyna Packers dogoniła ich i przegrała zaledwie trzema punktami 24-21. Gdyby w czwartej kwarcie nie stracili gola z gry, moglibyśmy doprowadzić do dogrywki.

Jednak ostatecznie liczy się tylko zwycięstwo i to, co osiągnęli. Brock Purdy poprowadził ich do powrotu w czwartej kwarcie i zdobycia zielonego przyłożenia. Następnie w ostatniej minucie meczu przechwycili Jordana Love, aby zapobiec nieprawdopodobnemu kontratakowi. Ich nagrodą jest teraz gra NFC Championship.

San Francisco 49ers zmierzą się w NFC Championship z Detroit Lions lub Tampa Bay Buccaneers

49ers zostali drugą drużyną, która dotarła do mistrzostw konferencji po tym, jak Baltimore Ravens zrobił to samo w AFC wcześniej tego dnia. Oznacza to, że oba pierwsze nasiona są już gotowe.

Trzeci i czwarty rozstawiony w NFC będą w niedzielę walczyć o przywilej zmierzenia się z Brockiem Purdym i spółką. W tym meczu Lions u siebie, jako drużyna zajmująca wyższą pozycję w tabeli, zmierzą się z Buccaneers.

Jared Goff pokazał wielki zapał, pokonując Los Angeles Rams w rundzie z dziką kartą i ich fani będą oczekiwać od niego podobnego występu. Baker Mayfield również świetnie spisał się w zwycięstwie nad nieszczęsnym Philadelphia Eagles i będzie sam z powrotem. To powinien być zacięty mecz, a zwycięzca będzie miał szansę stoczyć walkę z 49ers i dostać się do Super Bowl.

Kyle Shanahan wykazuje niezwykłą konsekwencję w ciągu pół dekady

Kyle Shanahan poprowadził San Francisco do czterech meczów w mistrzostwach NFC w ciągu pięciu lat. Jest to niezwykle konsekwentne, a nagrodę otrzymuje w meczu u siebie w następnej rundzie. W zeszłym roku, aby zdobyć tytuł konferencji, musieli udać się do Philadelphia Eagles. Jednakże tym razem drużyna 49ers jako pierwsza drużyna będzie gospodarzem kolejnego meczu o godzinie 18:30 czasu wschodniego w niedzielę 28 stycznia.

Niepokojące jest jednak dla nich to, że w tej serii nie zdobyli jeszcze trofeum Lombardi. Ponieśli także największą porażkę w tym sezonie z Baltimore Ravens, z którymi spotkają się w Super Bowl, jeśli obaj czołowi rozstawieni awansują. Aby uzyskać inny wynik, główny trener będzie musiał wybrać coś specjalnego.