Jaki jest najdłuższy mecz NFL w historii ligi? Eksploracja epickiego pojedynku ustanawiającego rekordy

Zwykły mecz NFL trwa 60 minut, a każda kwarta jest podzielona na 15 minut. Jednak ukończenie gry może zająć do trzech lub więcej godzin ze względu na liczne przerwy w grze.

Chociaż mecze w sezonie regularnym mogą kończyć się remisami, mecze po sezonie muszą mieć zwycięzcę i przegranego. Dlatego też, jeśli wynik jest remisowy po 60 minutach w meczu barażowym, walka zostanie rozstrzygnięta w dogrywce.

Najdłuższy mecz NFL w historii ligi:

Najdłuższy mecz NFL odbył się pomiędzy Miami Dolphins i Kansas City Chiefs w rundzie AFC Divisional w sezonie 1971.

Co ciekawe, mecz odbył się w Boże Narodzenie tego roku. Epickie starcie wymagało podwójnej dogrywki, a gra trwała 82 minuty i 40 sekund.

Po 60 minutach był remis 24:24, a pierwsze 15 minut dogrywki nie przyniosło żadnych punktów. Jednak kicker Dolphins, Garo Yepremian, strzelił gola z gry z 37 jardów w połowie drugiej dogrywki, dając swojej drużynie zwycięstwo.

AFL Championship pomiędzy Dallas Texans i Houston Oilers w 1962 roku to drugi najdłuższy mecz w historii ligi, trwający 77 minut i 54 sekundy.

Tymczasem trzeci najdłuższy mecz odbył się w 1987 roku, w którym uczestniczyły Cleveland Browns i New York Jets i trwał 77 minut i dwie sekundy.

Należy jednak zauważyć, że liga skróciła dogrywki z 15 minut do 10 minut w 2017 roku.

Kiedy zaczyna się sezon NFL 2023?

Szefowie Kansas City QB Patrick Mahomes

Rozpoczęcie sezonu NFL 2023 zaplanowano na czwartek, 7 września. Kampania rozpocznie się od aktualnego mistrza Super Bowl Kansas City Chiefs, który podejmie Detroit Lions na stadionie Arrowhead.

Play-offy rozpoczną się od rundy z dziką kartą od soboty 13 stycznia 2024 r. i później.

Super Bowl zostanie rozegrany w niedzielę 11 lutego 2024 r. na Allegiant Stadium w Las Vegas w stanie Nevada.