Kiedy powróci Scottie Barnes? Zbadano harmonogram powrotu gwiazdy Raptors

Napastnik Toronto Raptors All-Star Scottie Barnes został wykluczony z gry na czas nieokreślony po tym, jak złamał lewą rękę w piątkowym meczu u siebie z Golden State Warriors 120:105.

Zespół ogłosił, że były debiutant roku (2022) złamał trzecią kość śródręcza (palec środkowy) lewej ręki.

Raptors nie podali dokładnego harmonogramu jego powrotu po kontuzji, ale według dr Evana Jefferiesa, gościnnego analityka ds. kontuzji w FOX Sports Radio, kontuzja, której doznał Barnes, może wykluczyć go z gry na cztery do sześciu tygodni lub nawet dłużej.

Swoją oceną podzielił się z X (dawniej Twitterem) słowami:

„Zazwyczaj czas trwania kontuzji wynosi 4–6 tygodni, w zależności od operacji prawdopodobnie będzie to bliżej 6 tygodni”

Do końca sezonu zasadniczego pozostały 22 mecze, chyba że Raptors (22-38), obecnie zajmujący 12. miejsce w Konferencji Wschodniej, spóźnią się i dostaną do play-offów, być może widzieli w tym sezonie ostatniego Scottiego Barnesa, odkąd oczekuje się, że będzie nieobecny przez dłuższy czas.

Wyglądało na to, że wybitny zawodnik stanu Floryda złamał kość lewej ręki pod koniec drugiej kwarty, gdy próbował obronić strzał w obręcz. Natychmiast po zagraniu krzyknął z bólu, zanim został pokonany.

Obejrzyj poniżej grę, w której Barnes doznał kontuzji ręki:

W momencie opuszczania klubu wszechstronny napastnik grał 10 minut i miał 10 punktów, sześć zbiórek, trzy asysty i przechwyt.