Kiedy Andrew Wiggins wróci do Warriors? NBA Insider podaje najnowsze informacje na temat powrotu napastnika Golden State

Według Shamsa Charanii z The Athletic, według szacunków Shamsa Charanii z The Athletic, Andrew Wiggins, rozpoczynający grę jako mały napastnik, powróci do składu zespołu w tym tygodniu. Wiggins opuścił cztery ostatnie pojedynki Warriora rozgrywane od 27 lutego przeciwko Washington Wizards.

Ogłoszono harmonogram powrotu Wigginsa. Nie jest jednak jasne, czy będzie dostępny na środowy (6 marca) mecz z Milwaukee Bucks.

Ostatni raz Wiggins grał przeciwko Denver Nuggets 25 lutego. Grał przez 30 minut i zdobył 14 punktów, trafiając 5 z 10 rzutów, a także dwa razy trafiał po próbach ze śródmieścia. Do swojego dorobku dołożył także cztery zbiórki, cztery asysty i jeden blok. Mimo to jego drużynie nie udało się pokonać obrońców tytułu 119:103.

Podczas jego czterech meczów nieobecności Warriors osiągnęli bilans 3-1, włączając w to upokarzającą porażkę 52-punktową (140-88) z Boston Celtics w ostatnim meczu. Wszyscy starterzy Warriors, z wyjątkiem Mosesa Moody’ego (11 punktów), mieli w tym pojedynku mniej niż dziesięć punktów przez obronę Celtics.

Jedynymi pozostałymi zawodnikami Warriors, którzy zdobyli dwucyfrową liczbę punktów, byli Lester Quinones (17 punktów) i Jerome Robinson (10 punktów), którzy weszli z ławek.

Dlaczego Andrew Wiggins opuścił cztery mecze?

Zawodnicy zazwyczaj opuszczają mecze z powodu kontuzji, ale w przypadku Andrew Wigginsa tak nie było . Znalazł się na liście zawodników niedostępnych dla Warriors, jednak jego nieobecność wynika z powodów osobistych.

Ani Wiggins, ani zespół nie ujawnili powodu serii opuszczonych meczów. Fani mogą również pamiętać, że Wiggins opuścił znaczną część sezonu 2022–2023 z powodów osobistych. Później okazało się, że jego nieobecność była spowodowana poważną sytuacją medyczną ojca.

Andrew Wiggins ma gorszy rok w sezonie 2023–24

Napastnik Warriors ma za sobą najgorszy sezon w swojej karierze pod względem zdobytych punktów. Jego średnia na mecz wynosi 12,7 punktów, co jest najgorszym wynikiem w karierze. W rezultacie spędza najmniej minut w swojej karierze, średnio 27,2 minuty na mecz.

Jego rozgrywanie również uległo pogorszeniu – średnio tylko 1,7 asysty na mecz, co jest najgorszym wynikiem w jego karierze. Mając zaledwie 28 lat Wiggins ma mnóstwo czasu na odwrócenie swoich zmagań.