Co się stało z Shaedonem Sharpem? Najnowsza aktualizacja dotycząca stanu zdrowia obrońcy Trail Blazers po wyjściu z meczu z Suns (19 grudnia)

Shaedon Sharpe został zabrany do szatni w pierwszej kwarcie meczu pomiędzy Portland Trail Blazers a Phoenix Suns. Strzelający rozegrał osiem minut i zakończył tylko jednym zbiórką. Opuścił mecz z powodu bólu prawego przywodziciela i nie wróci na wtorkowy mecz.

Przed meczem ze Suns wysoko skaczący obrońca budził wątpliwości z tego samego powodu. Portland ostatecznie go oczyścił na kilka godzin przed wspomnianym meczem. Po zaledwie ośmiu minutach miał dość tej nocy.

Nieobecność Sharpe’a będzie kolejnym poważnym ciosem dla słabnących Blazers, którzy pogrążeni są w siedmiomeczowej serii porażek. Ostatni raz wygrali 30 listopada, kiedy pokonali Cleveland Cavaliers 103:95. Odnotowali bliskie straty, ale podczas wspomnianej passy porażek nie pokonali garbu.

Shaedon Sharpe notuje średnio 17,4 punktu na mecz, co stanowi duży skok w porównaniu z 9,9 punktów na mecz w debiutanckim sezonie. Dołożył także 5,5 zbiórek, 3,4 asyst i 1,0 przechwytu na mecz. Uważa się, że Sharpe, Anfernee Simons i Scoot Henderson będą przyszłością Portland po odejściu Damiana Lillarda do Milwaukee.

Scoot Henderson i Malcolm Brogdon prawdopodobnie będą grać częściej ze względu na kontuzję Shaedona Sharpe’a

Portland Trail Blazers przeprowadzą więcej testów na Shaedonie Sharpe. Może tym razem będą ostrożniejsi i go powstrzymają. Trener Blazers Chauncey Billups prawdopodobnie da więcej minut Malcolmowi Brogdonowi, panującemu szóstemu zawodnikowi roku, i Scootowi Hendersonowi.

Henderson i Brogdon opuścili już mecze w tym sezonie. Nowicjusz był pauzowany przez dziewięć meczów, a weteran nie mógł zagrać w drużynie Blazers w siedmiu meczach. Billups nie będzie miał innego wyjścia, jak zwrócić się do nich ze względu na kontuzję Sharpe’a.

Billups mógł chcieć rozpocząć sezon od połączenia Anfernee Simons ze Scootem Hendersonem, numerem 3 tegorocznego draftu. Kontuzje obu zawodników jednak opóźniły realizację planu. Kiedy Henderson wrócił, również miał problemy, co zmusiło trenera do przejścia na Malcolma Brogdona i Shaedona Sharpe’a.

Ponieważ Sharpe zmaga się z kontuzją mięśnia przywodziciela, Portland Trail Blazers mogą mieć więcej czasu na grę na obronie Simonsa-Hendersona. Brogdon powinien kontynuować swoją rolę jednego z najlepszych graczy NBA, wchodząc z ławki rezerwowych.