Co się stało z Kyriem Irvingiem? Najnowsza aktualizacja dotycząca kontuzji, gdy gwiazda Mavericks opuszcza mecz na wózku inwalidzkim z Blazers (8 grudnia)

Dallas Mavericks w piątek spróbują powstrzymać Portland Trail Blazers bez supergwiazdy rozgrywającej Kyriego Irvinga. „Wujek Drew” opuścił boisko wcześniej po dziwnym wypadku, który najprawdopodobniej spowodował kontuzję. Irving nie wrócił do gry, co zmusiło trenera Mavericks Jasona Kidda do tego, aby drugą połowę rozpoczął Seth Curry. Po pierwszych 24 minutach meczu Dallas prowadziło 71-60.

Irving upadł na podłogę pod koszem Mavericks. Kolega z drużyny Dwight Powell podszedł do piłki, próbując uzyskać ofensywne odbicie, ale jego stopa uderzyła w ramię rozgrywającego, przez co stracił równowagę. Powell wylądował na nodze Irvinga, co spowodowało, że ośmiokrotny zawodnik All-Star skrzywił się z bólu.

Kyrie Irving spędził trochę czasu na parkiecie, pod opieką sztabu szkoleniowego Dallas i zgromadzonych wokół niego kolegów z drużyny. Wstał, aby wykonać dwa rzuty wolne, po czym poprowadzono go do szatni. W audycji w Portland na początku trzeciej kwarty ogłoszono, że Irving opuścił budynek na wózku inwalidzkim.

„Wujek Drew” zagrał 13 minut i zakończył z 11 punktami, dwiema zbiórkami, dwiema asystami i jednym przechwytem. Trafił 4-6 strzałów i wykorzystał wszystkie trzy rzuty wolne. Wydawało się, że przed niefortunną kontuzją czeka go świetny mecz.

Dallas Mavericks może podać aktualne informacje na temat stanu Kyriego Irvinga po meczu lub w ciągu najbliższych kilku dni.

Kyrie Irving może nie wystąpić w tym sezonie w meczu All-Star

Liczba Kyriego Irvinga jest ogólnie niższa w porównaniu z zeszłym sezonem. Mimo to notuje średnio 23,8 punktu, 5,4 asysty, 4,1 zbiórki i 1,2 przechwytu na mecz. To może nie wystarczyć na drugi z rzędu występ w meczu All-Star.

Konferencja Zachodnia ma wielu obrońców, którzy w tym sezonie prezentują wysoki poziom. Luka Doncic, Steph Curry, Shai Gilgeous-Alexander, De’Aaron Fox, Devin Booker i Anthony Edwards to tylko niektórzy z nich. Irving może nie zostać wybrany, zwłaszcza jeśli prawdopodobna kontuzja zmusi go do pauzy przez kilka meczów.

Niezależnie od tego, czy Irving znajdzie się w drużynie All-Star, czy nie, Dallas Mavericks chcą po prostu, aby był zdrowy i wrócił do gry. Zespół jest po prostu bardziej zabójczy, gdy gra na boisku z supergwiazdą Luką Doncićiem.

Mark Cuban przebudował skład wokół „Luka Legend” po katastrofalnej kampanii w zeszłym sezonie. Jeśli Kyrie Irving nie będzie grał na poziomie All-Star, pozasezonowe zmiany Kubańczyka mogą nie wystarczyć. Doncic prawdopodobnie będzie kandydatem na MVP, ale potrzebuje najlepszych Irvinga, aby pomóc Mavericks w awansie do play-offów.