Co się stało z Camem Reddishem? Najnowsza aktualizacja dotycząca stanu zdrowia obrońcy Lakers po wyjściu z meczu z Suns (11 stycznia 2024 r.)

Cam Reddish był w centrum uwagi przed czwartkowym meczem LA Lakers z Phoenix Suns. Dostępność skrzydłowego była wątpliwa przed starciem z Los Angeles i gdy rozpoczynał mecz, opuścił boisko już po ośmiu minutach.

Reddish nie miał żadnych numerów do popisu podczas swojej gry na parkiecie i w drugiej połowie został zastąpiony przez Jarreda Vanderbilta. Jego odejście było ciosem dla zespołu, który z trudem powstrzymywał bezlitosną ofensywę Suns prowadzoną przez Kevina Duranta, Devina Bookera i Bradleya Beala.

Niedługo potem z wielu źródeł pojawiły się niepokojące informacje dotyczące kontuzji Reddisha, gdy Lakers przegrali 127:109. Według reportera Lakers, Mike’a Trudella, Reddish pauzował do końca zawodów z powodu bólu kolana.

„Cam Reddish nie wróci dziś wieczorem z powodu bólu lewego kolana”.

Potwierdził to reporter meczu The Athletic Lakers, Jovan Buha:

„Według Lakers Cam Reddish (ból lewego kolana) nie wróci na dzisiejszy mecz”.

Reddish doznał skaleczenia twarzy w poprzednim meczu przeciwko Toronto Raptors i do czwartku jego występy były wątpliwe.

Ta ostatnia kontuzja stwarza kolejny dylemat dla Los Angeles, które potrzebowało najlepszego obrońcy w punkcie ataku. Nie wiadomo, czy wystąpi w sobotnim meczu z Utah Jazz. Więcej informacji na temat Cam Reddish można się spodziewać podczas konferencji prasowej po meczu.

Fani NBA reagują na odejście Cama Reddisha z powodu kontuzji

Gdy w drugiej połowie drużyna przegrała z Los Angeles 52:66, fani szybko zareagowali na Reddish, gdy ból kolana wykluczył go z pojedynku.

Fani Lakers upiekli Cama Reddish po aktualizacji informacji o jego stanie zdrowia

Czerwony kolor był hitem sezonu Lakers. Napastnik notuje średnio 6,5 punktu, 2,5 zbiórki i 1,5 asysty. W ostatnich pięciu meczach notował średnio 6,4 punktu, 2,0 zbiórki i 1,2 asysty. W zeszłym roku był potężną siłą we wczesnych meczach z Lakers i był elitą w defensywie.

Jego zaangażowanie dodało nowej energii drużynie, która przez większą część pierwszych dni sezonu grała bez Vanderbilta. Jednak od tego czasu jego forma spadła i Lakers mogą rozważyć wymianę go przed ostatecznym terminem na obrońcę, który potrafi również wyssać trójki.

Reddish i Lakers mieli problemy w ostatnich kilku meczach. Sesja u siebie rozpoczęła się od porażki z Miami Heat i Memphis Grizzlies. Wygrali dwa mecze z rzędu z LA Clippers i Raptors, a także przegrali z Suns/

Następnie udają się do Utah, aby zagrać z Jazzem, a następnie wracają do domu na sześć meczów u siebie.