Jaka jest największa liczba punktów zdobytych w jednej połowie meczu NBA?

Niektórzy fani uważają, że w obecnej erze koszykówki zdobywanie punktów w NBA stało się znacznie łatwiejsze. W ciągu ostatnich dwóch sezonów kilka supergwiazd zdobyło 70 punktów w jednym meczu. Zespoły zdobywają średnio co najmniej 100 punktów na mecz już 11 rok z rzędu.

Ale jaka jest największa liczba punktów zdobytych w jednej połowie meczu NBA? Rekord największej liczby punktów zdobytych w pierwszej połowie wynosi 107. Został on ustanowiony przez Phoenix Suns 10 listopada 1990 roku na stadionie Arizona Veterans Memorial Coliseum przeciwko Denver Nuggets.

Suns i Nuggets łącznie zdobyli 316 punktów, a ten pierwszy zwyciężył 173-143. 316 punktów to dziewiąty wynik pod względem łącznej liczby punktów zdobytych przez dwie drużyny w jednym meczu w historii NBA.

Jeśli Phoenix Suns jest rekordzistą pod względem największej liczby punktów zdobytych w jednej połowie i miało to miejsce w pierwszych dwóch kwartach, jaki jest rekord największej liczby punktów zdobytych w drugiej połowie? Należy do drużyny Atlanta Hawks , która 11 lutego 1970 roku zdobyła 97 punktów w trzeciej i czwartej kwarcie przeciwko Houston Rockets.

Hawks wygrali 155:131 z Rockets, którzy byli wtedy jeszcze w San Diego. Trzej gracze Atlanty zdobyli co najmniej 30 punktów – Walt Hazzard, Lou Hudson i Joe Caldwell.

Z drugiej strony mecz z największą liczbą punktów w historii miał miejsce 13 grudnia 1983 roku w Denver w Kolorado. Detroit Pistons pokonali Nuggets 186–184 po potrójnej dogrywce. Obie drużyny łącznie zdobyły aż 370 punktów.

Ostatni mecz, w którym zdobyto najwięcej punktów, miał miejsce w zeszłym sezonie pomiędzy Sacramento Kings i LA Clippers. Łącznie zdobyli 351 punktów, a Kings pokonali Clippers 176:175 w klasycznym stylu z podwójną dogrywką.

Jaka jest największa liczba punktów zdobytych w jednej połowie meczu play-off NBA?

Teraz, gdy ustaliliśmy, ile punktów zdobyliśmy w jednej połowie sezonu zasadniczego, przyjrzyjmy się play-offom. Rekord największej liczby punktów w jednej połowie posezonowej należy do Milwaukee Bucks z 87. Ustanowili rekord 23 kwietnia 1978 roku w trzecim meczu półfinału Konferencji Zachodniej.

Bucks pokonali Denver Nuggets 143:112 pod wodzą Marquesa Johnsona, który zdobył w tym meczu 35 punktów. W drugiej połowie zdobyli 87 punktów, co stanowi zaledwie punkt lepszy od rekordu pierwszej połowy.

Cleveland Cavaliers zdobyli 86 punktów w pierwszej połowie zwycięstwa w czwartym meczu finałów NBA 2017 przeciwko Golden State Warriors. Było to jedyne zwycięstwo Cavs w tej serii finałów, a Warriors zdobyli dżentelmena.