Czy podczas meczu Patriots-Chiefs piłki były przebite? Najnowszy raport ujawnia oszałamiające szczegóły

Ostatni mecz Patriots-Chiefs zakończył się zwycięstwem obrońców tytułu Super Bowl 27-17. Wynik ten daje im passę trzech zwycięstw z rzędu nad sześciokrotnym zwycięzcą Super Bowl. Chiefs również prowadzą w swojej serii 21-16-3.

Chociaż ta gra się skończyła, narracja wokół niej toczy się dalej, gdy piłki używane przez kopiących place są niedopompowane. Mark Daniels z MassLive.com poinformował, że kopnięta piłka była o dwa funty niższa od dopuszczalnej w regulaminie ligi.

Dziwne zdarzenia dla kickerów podczas gry Patriots-Chiefs w 15. tygodniu 2023 r.

Według raportu Danielsa pracownicy specjalni Nowej Anglii byli zdenerwowani sędziami po meczu Patriots-Chiefs z powodu niedopompowanych piłek. Narzekali na to w pierwszej połowie i okazało się, że piłki używane do kopania ważyły ​​11 funtów na cal kwadratowy.

Zgodnie z przepisami National Football League, prawny próg wynosi od 12,5 do 13,5 PSI, co powoduje, że piłki przed przerwą są niedopompowane. Być może dlatego kopacze Chad Ryland z Patriots i Harrison Butker z Kansas City Chiefs nie trafiali w pierwszej połowie.

Butker wykorzystał wszystkie 23 swoje próby do kosza w tym sezonie, a w pierwszej kwarcie nie trafił w strzał z 39 jardów w prawo. W tej samej kwarcie Rylandowi nie udało się wykorzystać przyłożenia z 41 jardów, które trafiło w lewą stronę słupków.

Wpłynęło to również na rozpoczęcie meczu, ponieważ pierwsze kopnięcie Butkera spadło na linię trzech jardów Nowej Anglii Patriots, umożliwiając < a i=3>Jalen Reagor, aby wrócić. Jak napisał Daniels, kibice Patriots spekulowali, że po tym wyniku coś było nie tak, ponieważ 87,1% pierwszych startów Butkera było spowodowanych touchbackami.

Obie drużyny boczne podczas meczu Patriots-Chiefs zauważyły ​​przebite piłki dopiero po rozpoczęciu meczu, ponieważ regulamin zabrania im używania kopiących piłek podczas rozgrzewki przed meczem.

Zbiór zasad NFL określa również, że każda drużyna otrzymuje na mecz 12 piłek podstawowych i 12 piłek rezerwowych. Piłki te można sprawdzić pod kątem wagi i innych nieprawidłowości nie później niż 135 minut przed rozpoczęciem meczu.

Tymczasem na 165 minut przed meczem w szatni sędziowskiej otwiera się sześć nowych piłek. Są one używane podczas dowolnej sekwencji obejmującej kopnięcia (rozpoczęcie gry, rzuty z gry, punty), a sędziowie sprawdzają, czy są odpowiednio napompowane przed meczem.

Ta gra Patriots-Chiefs przywołuje wspomnienia Deflategate

Jest pewien incydent, którego fani piłki nożnej nie zapomną, ilekroć jednym tchem wspomni się o Patriotach i przepompowanych piłkach.

Osiem lat przed meczem Patriots-Chiefs Tom Brady i niektórzy pracownicy Patriots byli rzekomo zamieszani w celowe spuszczanie powietrza z piłek używanych podczas meczu o mistrzostwo AFC w 2014 r. przeciwko Indianapolis Colts.

Podczas gdy Patriots zdominowali ten mecz, następstwem Deflategate było zawieszenie Brady’ego na cztery mecze i grzywna w wysokości 1 miliona dolarów dla Nowej Anglii. Stracili także wybory w drafcie i spowodowali zmiany zasad dotyczących odpowiedniej oceny piłek używanych podczas meczów.