„Wkrótce będziemy walczyć” – Stefanos Tsitsipas żartuje, że bracia Petros i Pavlos komplikują sytuację dla rodzinnych ambicji deblowych

Stefanos Tsitsipas zażartował, że pomiędzy nim a braćmi Petrosem i Pavlosem zbliża się „walka” o wybór pary deblowej na nadchodzące turnieje.

25-latka po raz pierwszy wystąpiła w parze z Petrosem podczas Australian Open 2021 jako duet z dziką kartą. Jednak przegrali już w pierwszej rundzie. Od tego czasu rodzeństwo występowało jako drużyna deblowa w różnych wydarzeniach ATP Tour i Wielkich Szlemach.

Największy sukces odnieśli w 2023 roku, kiedy wywalczyli tytuł w grze podwójnej mężczyzn na European Open w Antwerpii, pokonując w finale Ariela Behara i Adama Pavlaska. Behar i Pavlasek wygrali pierwszego seta 7:6(5). Jednak greccy bracia odwrócili sytuację i ostatecznie wygrali dwa kolejne sety 6:4 i 10:8.

Tsitsipas , który obecnie przygotowuje się w Acapulco do turnieju Mexican Open, opowiadał niedawno o bracie Pavlosie (18 l.), który jest najmłodszym z trzech braci.

„On (Pavlos) grinduje na zawodowym torze ITF. Próbuje przedostać się przez to. Jest także bardzo dobrym graczem w grze podwójnej. (przez Tennis TV; 02:55)”

Gracz z 12. miejsca na świecie w grze pojedynczej ATP również żartował, że rodzeństwo wkrótce będzie walczyć o ustalenie par deblowych na nadchodzące turnieje.

„Myślę, że wkrótce będziemy walczyć o to, kto z kim zagra. Wierzę, że wkrótce będziemy we trójkę (w turnieju ATP). Mam na to nadzieję, bo jest tam mnóstwo talentów, które mają potencjał.”

Stefanos Tsitsipas zmierzy się z Romanem Safiullinem w 1/8 finału turnieju Mexican Open

Stefanos Tsitsipas na Australian Open 2024

Stefanos Tsitsipas ma rozpocząć swoją kampanię w Mexican Open przeciwko Romanowi Safiullinowi w 1/8 finału. 25-latek jest rozstawiony na piątym miejscu w turnieju ATP 500, a Safiullin jest nierozstawiony.

Jak dotąd Tsitsipas i Safiullin zmierzyli się ze sobą tylko raz w turnieju ATP Tour. Było to ćwierćfinałowe starcie turnieju Marseille Open 2022, który Rosjanka wygrała w setach. Para rozegrała także dwa mecze na greckich imprezach F11 i F10 odpowiednio w 2014 i 2015 roku. Podczas gdy Safiullin wygrał pierwsze spotkanie, Tsitsipas wygrał mecz w następnym roku.

Tsitsipas rozpoczął sezon 2024 od Australian Open, gdzie jego passę przerwał w czwartej rundzie Taylor Fritz . Następny występ Greka miał miejsce podczas niedawno zakończonego turnieju Los Cabos Open.

Tsitsipas był obrońcą tytułu w Los Cabos i drugim rozstawionym. Były numer 3 na świecie dotarł do półfinału, ale został wyparty przez czwartego rozstawionego Caspera Ruuda 6:4, 7:6(4).