„Nadchodzimy… Lakers jutro” – Shaquille O’Neal gwarantuje wygraną LA Lakers w meczu 2

Shaquille O’Neal jedzie ze swoją byłą drużyną LA Lakers, aby pokonać Denver Nuggets w meczu 2. Lakers przegrali większość meczu 1 we wtorek, przegrywając konkurs 132-126. Znaleźli iskrę w czwartej kwarcie, przewracając 21-punktową stratę do trzech punktów w dół odcinka.

Lakers mieli szansę zremisować po 45 sekundach, ale LeBron James nie trafił w kluczową trójkę, dając Nuggetsowi poduszkę do powiększenia przewagi na niewiele czasu do końca meczu.

Shaq, który kibicował Lakersom w półfinale konferencji przeciwko Warriors, zaskakująco wierzy, że mogą wygrać mecz 2.

Oto, co powiedział w „Inside NBA”:

„Idziemy”. Nie kłaniamy się… Jutro Lakers. Gwarancja!”

Shaquille O’Neal miał zastrzeżenia do Lakersów, zwłaszcza do Anthony’ego Davisa. Wielka gwiazda miała wzloty i upadki w play-offach aż do czwartego meczu półfinałów konferencji.

Davis osiągał wyniki poniżej normy w każdym meczu, ale po raz pierwszy w postseason zdobył 20 punktów jeden po drugim i dominował przez trzy mecze z rzędu.

LA Lakers zamknęli Dubs w sześciu meczach. Davis niedawno zdobył swój pierwszy 40-punktowy wynik w play-offach w 2023 roku, przegrywając mecz 1 Lakers. To zachęcający znak dla zespołu, ponieważ jego wyniki w dużym stopniu zależą od formy AD.

Dominacja LA Lakers w drugiej połowie nad Denver Nuggets w pierwszym meczu była zachęcająca

LA Lakers popełnili błąd w swoim planie gry w pierwszej połowie meczu 1 przeciwko Denver Nuggets, który pokonał ich intensywnością i tempem. Lakers potrzebowali czasu, aby przystosować się do fizyczności Nuggets, czego nie musieli stawiać czoła Warriors.

Jednak Lakers dokonali poprawek w składzie, robiąc duże postępy, a wprowadzenie Rui Hachimury zdziałało cuda dla trenera Darvina Hama. Lakers grający w większym składzie dali im przewagę na tablicach.

W pierwszej połowie odbili 36:13, ale w ostatnich dwóch kwartach wygrali 17:11. W drugiej połowie LA dobrze radziło sobie również z Nikolą Jokiciem.

Pomocni obrońcy Lakers nie mogli wywrzeć większego wpływu ze względu na ich mały rozmiar, gdy Anthony Davis był głównym obrońcą w pierwszej połowie. Ham umieścił Rui Hachimurę na Jokicu w drugiej, pozwalając Davisowi grać jako pomocnik obrońcy, co utrudniało „Jokerowi” zdobycie gola lub podanie do woli.

LA Lakers mogą skłaniać się ku zwiększeniu swojego początkowego składu w następnym meczu, zastępując Rui Hachimurę D’Angelo Russellem w meczu 2.