„Jesteśmy różni, ale podobni, realizujemy to samo marzenie” – Matteo Berrettini ma nadzieję wykorzystać energię ze zwycięstwa Jannika Sinnera w Australian Open

Matteo Berrettini stara się powrócić po przerwie spowodowanej kontuzją, chcąc czerpać inspirację z triumfu swojego rodaka Jannika Sinnera w Australian Open.

Berrettini (27 l.) nie gra od porażki w drugiej rundzie US Open z Arthurem Rinderknechem. Kilka tygodni później finalista Wimbledonu 2021 ogłosił na Instagramie, że rozegrał swój ostatni mecz w sezonie.

Podczas ceremonii z udziałem prezydenta Włoch upamiętniającej triumf Jannika Sinnera w Pucharze Davisa i Australian Open Berrettini powiedział, że nie jest jeszcze gotowy na 100%.

„Jestem już lepszy, ale nie jestem jeszcze gotowy na 100%” – powiedział Berrettini (według Tennis Actu za pośrednictwem Sky Sports). „Celem jest gra przez cały sezon bez tych niepowodzeń, które niszczą moje ciało i głowę”.

Chcąc czerpać inspirację z „cudu” Sinnera „Down Under”, Berrettini powiedział, że różni się od swojego rodaka, ale „realizuje” to samo marzenie.

„Sinner dokonał cudu. Wykorzystam tę energię także do gry w tenisa. Ucieszyło mnie to, co powiedział Jannik. Mamy dobre relacje, które umocniły się w ostatnich miesiącach. Jesteśmy inni, ale podobni. Realizujemy to samo marzenie.”

Sinner jest pierwszym Włochem i drugim w klasyfikacji generalnej ery Open, który zdobył tytuł Wielkiego Szlema w grze pojedynczej od czasów Adriano Panatty na Mistrzostwach Roland Garros w 1976 roku.

Numer 4 na świecie otrząsnął się po dwóch setach w finale z Daniiłem Miedwiediewem i zwyciężył. Nastąpiło to po tym, jak Sinner wysłał 10-krotnego mistrza Novaka Djokovica do półfinału w czterech setach, kończąc passę Serbów obejmującą 33 zwycięstwa w rozgrywkach.

Jak Jannik Sinner poradził sobie z Matteo Berrettinim?

Jannik Sinner zremisował z Matteo Berrettinim 1:0.

Jannik Sinner spotkał swojego rodaka Matteo Berrettiniego tylko raz podczas turnieju ATP. Do spotkania doszło podczas drugiej rundy Coupe Rogers 2023.

Sinner podszedł do starcia w prostych setach, przegrywając cztery gemy w pierwszym secie i trzy w drugim. Zwycięstwo młodszego Włocha nie było jednak łatwe. Sinner obronił siedem break pointów i zdobył 83% swoich punktów za pierwszy serwis, aby przejść do następnej rundy.

Ówczesny 21-latek przyznał, że był to „ciężki” mecz z Matteo Berrettinim (według ATP):

„To był bardzo trudny mecz przeciwko Matteo, ponieważ znamy się bardzo dobrze. Próbowałem po prostu grać w tenisa, ale jest to trudne, ponieważ nie ma za dużo rytmu, a on tak dobrze serwuje. Każdy break point w jego gemach serwisowych jest ważny i udało mi się jakoś wygrać.

To zwycięstwo oznaczało, że Sinner przedłużył swój doskonały rekord przeciwko swoim rodakom do 9-0.