„Do dzieła, chłopcy!” – Denis Shapovalov wiwatuje, gdy Team Canada po raz piąty zapewnia sobie miejsce w finale fazy grupowej Pucharu Davisa 2024

Denis Shapovalov niedawno pogratulował swoim rodakom zapewnienia sobie po raz piąty miejsca w finale fazy grupowej Pucharu Davisa w 2024 roku.

Zespół Kanady, dowodzony przez kapitana Franka Dancevica, pokonał Team Korea 3:1 w emocjonującym meczu na stadionie IGA w Montrealu.

Założony w 1900 roku Puchar Davisa jest najważniejszym konkursem drużynowym w męskim tenisie. W finałach bierze udział 16 krajów podzielonych na cztery grupy po cztery drużyny. Kwalifikacje i play-offy odbywają się w lutym, a finały zaplanowano na wrzesień.

Team Canada ma utalentowany i zróżnicowany skład, w skład którego wchodzą weterani Milos Raonic i Vasek Pospisil oraz młodzi gracze, tacy jak Gabriel Diallo, Alexis Galarneau i Liam Draxl.

W pierwszych dwóch meczach singlowych Diallo i Pospisil pokonali odpowiednio Kwon Soon-woo i Hong Seong-chan z Team Korea w setach prostych, dając Kanadzie szybkie prowadzenie w remisie.

Jednak w meczu deblowym koreańska para Nam Ji-sung i Song Min-kyu pokonała Galarneau i Pospisila w thrillerze składającym się z trzech setów, przynosząc pierwszą porażkę Kanady w turnieju. W trzecim meczu gry pojedynczej Diallo pokonał Honga w trzech setach, zapewniając Kanadzie miejsce w finale fazy grupowej.

W niedzielę 4 lutego Shapovalov pokazał swoje wsparcie dla rodaków w mediach społecznościowych.

„Do dzieła chłopaki!!! 🔥FINAŁ!!! 💪🏼👏🏼” – napisał Shapovalov na X (dawniej Twitterze).

Denis Shapovalov ma powolny start w 2024 roku po przerwie spowodowanej kontuzją

Denis Shapovalov na ASB Classic 2024

Denis Shapovalov ma trudny początek sezonu 2024, próbując odzyskać formę po sześciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Shapovalov, który w 2020 r. osiągnął najwyższe w karierze 10. miejsce w rankingu, opuścił drugą połowę poprzedniego sezonu z powodu kontuzji kolana, którą zaostrzył podczas Mistrzostw Wimbledonu 2023. Kanadyjczyk przegrał w czwartej rundzie z Rosjaninem Romanem Safiullinem w czterosetowym thrillerze.

24-latek rozpoczął sezon 2024 od prostych porażek w ASB Classic w Auckland i Australian Open , odpowiednio z Sebastianem Ofnerem i Jakubem Mensikiem.

Denis Shapovalov wreszcie przerwał passę porażek w turnieju Open Sud de France w Montpellier, gdzie w pierwszej rundzie pokonał Francuza Hugo Gastona 6:1, 6:3. Kanadyjczykowi nie udało się jednak utrzymać dobrej passy w drugiej rundzie, przegrywając w trzech setach z ewentualnym mistrzem Alexandrem Bublikiem .