Obejrzyj: Zwycięskie arcydzieło Steph Curry z wysokości 29 stóp niszczy Phoenix Suns

Steph Curry udowodnił, że jego gen sprzęgła jest nienaruszony, gdy jego sztylet w ostatnich sekundach ostatniej kwarty zmiażdżył w sobotę Phoenix Suns. Chase Center wybuchło, gdy Warriors przegrywali 112:11 na 3,3 sekundy przed końcem meczu i zwrócili się do czterokrotnego mistrza NBA po akcji od ataku. Postarał się o podanie i na 0,7 sekundy przed końcem trafił za trzy punkty z wysokości 29 stóp. Uroczystość była charakterystyczna dla Steph Curry z donośnym krzykiem, gdy strzelec wyborowy dołączył do tłumu. Ten wyczyn zapewnił Golden State zwycięstwo 113-112.

Próbując w ostatniej chwili zmienić wynik, Suns popchnęli piłkę do Kevina Duranta , aby oddał ostatni strzał, ale doświadczony napastnik nie dał rady, po czym zabrzmiała syrena.

W ataku Curry prowadził z 30 punktami, 10 zbiórkami i sześcioma asystami. Jonathan Kuminga kontynuował imponującą passę z 21 punktami i pięcioma zbiórkami. Dzięki zwycięstwu drużyna Dubs w ostatnich siedmiu meczach uzyskała wynik 6:1, przerywając tym samym passę trzech zwycięstw drużyny Phoenix z rzędu.

Błyskotliwość Steph Curry w ostatniej kwarcie pomogła Warriors uniknąć porażki w sezonie ze strony Suns

Warriors pokazali swoje zamiary już na początku pierwszej kwarty, prowadząc 33-28. Ich silna gra w defensywie zapewniła Warriors siedem strat. Druga kwarta zakończyła się zwycięstwem Suns 59:58.

Devin Booker nie spieszył się z rozgrzewką, zdobywając zaledwie dziewięć punktów w pierwszej kwarcie, podczas gdy Durant miał 15 do pokazania w pierwszej połowie. Pod koniec meczu Booker prowadził Suns z 30 punktami, czterema zbiórkami i sześcioma asystami.

Jednak to wszystko było dziełem Stepha Curry’ego, gdy przejął stery w ostatnich sekundach meczu, a jego zwycięski strzał wywołał bezcenną reakcję na twarzy jego byłego kolegi z drużyny. Durant mógł tylko patrzeć i uśmiechać się, jak 35-latek wystrzelił piłkę, aby rozwiać wszelkie nadzieje na zwycięstwo Suns.

Zwycięstwo to ogromny impuls dla Warriors, którzy pozostają w dobrej formie od czasu powrotu Draymonda Greena na drużynę. Wcześniej spotkali się z ogromną krytyką za dotrzymanie terminu transakcji, zatrzymując zarówno Andrew Wigginsa, jak i Klaya Thompsona – gwiazdy, co do których spekulowano, że mogą zostać sprzedane.

Dzięki zwycięstwu Steph Curry i Warriors są przekonani, że nadal mogą odmienić swój sezon. Mają 24-25, a do remisu brakuje im tylko jednego zwycięstwa. 500 marek. Przegrywają z Utah Jazz dwoma zwycięstwami i LA Lakers czterema. Jeśli którakolwiek z tych drużyn załamie się w nadchodzących meczach, Warriors powrócą do pierwszej dziesiątki.