Zobacz: Stan Wawrinka przezabawnie pociesza sędziego liniowego, gdy zostaje uderzony niecelnym strzałem Szwajcara w meczu Croatia Open SF

Stan Wawrinka łaskawie pocieszył sędziego liniowego, który został przypadkowo trafiony niecelnym strzałem Szwajcara podczas półfinałów turnieju Croatia Open 2023.

Wawrinka pokonał Lorenza Sonego 6:3, 6:4 i zapewnił sobie miejsce w finale, w którym zmierzy się z Aleksiejem Popyrinem. Dzięki tej wygranej Wawrinka awansował do swojego 31. finału na poziomie tournee, co oznacza jego 14. występ na glinie. Szwajcar będzie chciał zdobyć swój pierwszy tytuł od czasu zwycięstwa w Genewie w 2017 roku.

Podczas meczu Stan Wawrinka z trudem odbił jeden z serwisów Sonego, w wyniku czego piłka przypadkowo trafiła w sędziego liniowego. Wawrinka szybko podszedł do sędziego, by sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku.

Obejrzyj klip tutaj:

Ponownie podczas meczu Stan Wawrinka nie był w stanie zatrzymać własnego pędu po oddaniu strzału w biegu. W rezultacie zderzył się z innym sędzią liniowym. Po zderzeniu były Światowy nr 3 wyciągnął rękę, składając sędziemu przeprosiny.

Stan Wawrinka zmierzy się z Alexeiem Popyrinem w finale Croatia Open 2023

Stan Wawrinka na Mistrzostwach Wimbledonu 2023

Szósty rozstawiony Stan Wawrinka zmierzy się z Aleksiejem Popyrinem w finale 2023 Croatia Open w Umagu w niedzielę, 30 lipca.

Wawrinka rozpoczął turniej ATP 250 od zwycięstwa 6:3, 6:2 nad Filipem Misolicem. Swoją imponującą formę kontynuował pokonując Federico Corię 7:5, 6:1, co zapewniło mu awans do ćwierćfinału. Tam zmierzył się z czwartym rozstawionym Roberto Carballesem Baeną i wyszedł zwycięsko z wynikiem 6-4, 7-5, zapewniając sobie miejsce w półfinale.

Szwajcar walczył łeb w łeb z drugim rozstawionym Lorenzo Sonego i pokonał Włocha 6:3, 6:4, by awansować do swojego pierwszego finału ATP od 2019 Antwerp European Open.

Szwajcar nie stracił jeszcze seta w turnieju ATP 250 i był bardzo mocny przy swoim pierwszym serwisie, serwując 14 asów i zdobywając 94 ze 118 punktów. Po swoim drugim serwisie zdobył także 64 z 98 punktów.

Alexei Popyrin był nierozstawiony na Croatia Open, ale imponująco rozpoczął turniej, pokonując Benjamina Bonziego 6:4, 7:5. Kontynuował swoją zwycięską passę, pokonując Sebastiana Ofnera 6:4, 6:1 i zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale. Tam Australijczyk zmierzył się z lokalną dziką kartą Dino Prizmic w zaciętym meczu i wygrał 7-6(2), 7-5.

Mecz półfinałowy okazał się trudny dla Aleksieja Popyrina, ponieważ Matteo Arnaldi wygrał pierwszego seta przez dogrywkę. Zdeterminowany Australijczyk walczył jednak i wygrał kolejne dwa sety z wynikiem 7:5, 6:3, zapewniając sobie miejsce w finale.

Mecz pomiędzy Wawrinką a Aleksiejem Popyrinem będzie ich pierwszym spotkaniem.