ZOBACZ: Stan Wawrinka zalewa się łzami w emocjonalnym przemówieniu po przegranej w finale Croatia Open z Aleksiejem Popyrinem

Stan Wawrinka nie mógł powstrzymać emocji po porażce w finale 2023 Croatia Open przeciwko Aleksiejowi Popyrinowi w niedzielę, 30 lipca.

Grając w swoim pierwszym finale na poziomie tournee od 2019 roku, Wawrinka przegrał 7-6(5), 3-6, 4-6 i wygłosił serdeczne przemówienie do publiczności, dziękując im za wsparcie i wyrażając swoją miłość do sportu.

Były numer 3 na świecie, który zdobył swój pierwszy tytuł ATP w Umagu w 2006 roku, miał doskonały tydzień na imprezie ATP 250, ponieważ nie stracił seta aż do finału. Zmierzył się z potężnym przeciwnikiem w postaci 23-letniego Popyrina z Australii.

Mimo wygrania pierwszego seta w tie-breaku, Wawrinka nie utrzymał swojego poziomu i przegrał dwa kolejne sety.

Po meczu Wawrinka był wyraźnie wzruszony sytuacją i przyjęciem ze strony kibiców.

„Chłopaki, bardzo wam dziękuję. Wiem, że to takie głupie płakać, ale tak bardzo kocham ten sport, a ty sprawiasz, że jest naprawdę wyjątkowy. Niesamowity tydzień. Naprawdę, mam nadzieję, że będę mógł wrócić i podziękować za wsparcie w ciągu tygodnia. Dziękuję, że tu byliście i mam nadzieję, że do zobaczenia za rok – powiedział.

Tennis TV udostępnił jego przemówienie na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

„’Tak bardzo kocham ten sport’. Tenis kocha cię bardziej, @stanwawrinka ❤️” – czytamy na Twitterze.

Spojrzenie na bieg Stana Wawrinki w Croatia Open 2023

Stan Wawrinka w Wimbledonie 2023

Trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema, Stan Wawrinka, doszedł do finału turnieju Croatia Open 2023 w Umagu. Szwajcarska gwiazda pokazała swoją pasję i odporność przez cały tydzień na chorwackiej glinie.

Wawrinka rozpoczął swoją kampanię od pokonania w dwóch setach Filipa Misolica 6:3, 6:2. Czterokrotnie złamał Misolica i obronił wszystkie trzy break pointy, z którymi się spotkał. W drugiej rundzie zmierzył się z Argentyńczykiem Federico Corią i zwyciężył 7:5, 6:1.

W ćwierćfinale numer 49 na świecie spotkał Roberto Carballesa Baenę, czwartego rozstawionego Hiszpana, i pokonał go w dwóch zaciętych setach, 6:4, 7:5. W półfinale popisał się imponującym występem, pokonując Lorenza Sonego , drugiego rozstawionego Włocha, 6:3, 6:4.

Bieg Wawrinki zakończył się w finale z 57. sklasyfikowanym Aleksiejem Popyrinem , który wygrał w trzech setach 6:7(5), 6:3, 6:4. Szwajcarska gwiazda, mimo wygranej pierwszego seta, nie zdołała zamknąć meczu.

Bieg Stana Wawrinki w Umagu był imponujący i inspirujący, ponieważ pokazał przebłyski swojej najlepszej formy i dzielnie walczył w każdym meczu.