Obejrzyj: Shaedon Sharpe wybija głęboką trójkę z logo

Shaedon Sharpe wykorzystał swojego wewnętrznego Damiana Lillarda w czwartek w wygranym przez Portland Trail Blazers meczu z Orlando Magic w Lidze Letniej NBA 2K24. Dwuletni obrońca trafił głębokim rzutem za 3 punkty z kraju Lillarda.

Na mniej niż dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty Sharpe otrzymał podanie od Rayana Ruperta w pobliżu linii połowy boiska. Duop Reath ustawił ekran, aby uwolnić Sharpe’a w pobliżu logo.

20-letni strażnik nie wahał się pociągnąć za spust i oddał strzał głęboko zza łuku. Kosz dał Trail Blazers prowadzenie 19-12 nad Magic.

Oto wideo, na którym Sharpe robi swoje najlepsze naśladowanie Lillarda:

Shaedon Sharpe zakończył mecz z 12 punktami, dwiema zbiórkami i dwiema asystami w zaledwie 12 minut akcji. Portland Trail Blazers odpoczęli w drugiej połowie, ponieważ był to ich czwarty mecz, a po dwóch kwartach prowadzili 45-19.

Portland ostatecznie wygrał 88-71, poprawiając swój rekord NBA Summer League do 3-1 i obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli. Michael Devoe prowadził dla Portland z 18 punktami, sześcioma zbiórkami i dwoma przechwytami, podczas gdy Jabari Walker i Duop Reath zdobyli po 12 punktów.

Tymczasem Dexter Dennis był najlepszym zawodnikiem Orlando Magic z 16 punktami i dwoma przechwytami. Wirusowy Filipińczyk Kai Sotto, który nie grał w pierwszych trzech meczach Orlando, w końcu miał swoją szansę.

Zdobył sześć punktów, cztery zbiórki i trzy bloki w 13 minut, przy czym jeden z bloków trafił przeciwko Shaedonowi Sharpe’owi.

Shaedon Sharpe częścią przyszłości Portland Trail Blazers, jeśli Damian Lillard zostanie sprzedany

Shaedon Sharpe z Portland Trail Blazers

Shaedon Sharpe był numerem 7 w drafcie NBA 2022 przez Portland Trail Blazers . Sharpe miał naprawdę dobry pierwszy sezon, pokazując w większości swój atletyzm. W 80 meczach notował średnio 9,9 punktu, 3,0 zbiórki i 1,2 asysty.

Sharpe strzelił 47,2% z gry, w tym solidne 36,0% zza łuku. Jeszcze lepszy jest w tegorocznej Lidze Letniej, zdobywając średnio 15,4 punktu w czterech meczach. Będzie ważną częścią przyszłości Trail Blazers, jeśli franczyza ostatecznie sprzeda Damiana Lillarda tego lata.

Lillard, długoletni Trail Blazer, poprosił o wymianę i może to być tylko kwestia czasu, zanim się zmaterializuje. Portland ma już dobry rdzeń Sharpe’a, a numer 3 w 2023 roku wybiera Scoota Hendersona, aby rozpocząć odbudowę.