ZOBACZ: Przerażający wypadek 18-letniego Dilano van 't Hoffa, który kosztował go życie

FREC wydał oświadczenie stwierdzające:

„Chcemy złożyć szczere kondolencje rodzinie, zespołowi i przyjaciołom. Belgijski Royal Automobilklub, Circuit of Spa-Francorchamps i SRO Motorsports Group dołączają do Alpine i ACI, składając najszczersze kondolencje rodzinie, zespołowi i przyjaciołom kierowcy”.

Wszystkie zespoły i kierowcy F2 i F1 przesłali kondolencje rodzinie i przyjaciołom Van’t Hoff po tej strasznej tragedii.

Wkrótce po tym, jak pojawiła się wiadomość o śmierci młodego kierowcy, fani zaczęli udostępniać wideo z przerażającej katastrofy, która kosztowała Dilano van’ t Hoff życie. Wypadek z udziałem wielu samochodów miał miejsce w pobliżu zjazdu Raidillon, tuż przed prostą Kemmel. Uczestniczyli w nim także Joshua Dufek, Emerson Fittipaldi Jr., Adam Fitzgerald i Enzo Scionti.

Dilano van 't Hoff stracił kontrolę, zbliżając się do prostej Kemmel. Fitzgerald następnie uderzył go w bok jego samochodu.

Fani zaczęli zadawać pytania, dlaczego wyścig nie został oznaczony czerwoną flagą. Uważają, że temu zdarzeniu można było zapobiec.

Europejska seria wyścigów Formuły 3, zwana przez firmę Alpine Formula Regional European Championship, została stworzona jako konkurencja wstępna do Mistrzostw FIA Formuły 3. Daje młodym kierowcom szansę ścigania się w Formule 1 w przyszłości.

Kim był Dilano van 't Hoff

Dilano van 't Hoff urodzony 26 lipca 2004 był holenderskim kierowcą wyścigowym. Wygrał Mistrzostwa Hiszpanii F4 2021.

Van 't Hoff rozpoczął swoją międzynarodową przygodę z kartingiem, gdy miał 11 lat, uczestnicząc w WeUSA SuperNationals. W 2018 roku zajął trzecie miejsce zarówno w IAME Euro Series, jak iw międzynarodowym finale IAME, a także zajął szóste miejsce w swoim dziewiczym sezonie w mistrzostwach Europy. W następnym roku zajął piąte miejsce w tej samej serii.

Holenderski kierowca był członkiem MP Motorsport w Mistrzostwach Hiszpanii F4. Pierwsze dwa zwycięstwa odniósł w pierwszej rundzie serii na torze Circuit de Spa-Francorchamps.

Następnie udał się na serię sześciu podium z rzędu, w tym trzy zwycięstwa i potrójne podium w Algarve. Wygrał wyścig sprinterski na torze Circuit Ricardo Tormo po tym, jak początkowy zwycięzca Daniel Macia został ukarany za przekroczenie przepisów toru, aw trzecim wydarzeniu dodał kolejne miejsce na podium.

Dilano van 't Hoff zdobył tytuł po potrójnym zdobyciu pole position i zwycięstwie w wyścigu w ostatniej imprezie sezonu.

Młody kierowca zadebiutował w Formule Regional European Championship jako kierowca gościnny MP Motorsport na torze Circuit Ricardo Tormo we wrześniu 2021 roku. Van 't Hoff rywalizował w FREC z MP Motorsport przez cały sezon 2022.

MP Motorsport podpisał kontrakt z Van 't Hoff na sezon 2023. Niestety, ta obiecująca kariera i młodzieńcze życie zostały przerwane przez straszliwą tragedię.