OBEJRZYJ: Rafael Nadal emocjonalnie żegna się z fanami w Brisbane po wyjściu z QF 2024

Rafael Nadal opuścił swój powrotny turniej, Brisbane International 2024, w ćwierćfinale i został wyrzucony z boiska gromkimi brawami fanów.

Hiszpan zmierzył się z faworytem gospodarzy, Jordanem Thompsonem, w ćwierćfinale turnieju ATP 250 5 stycznia. Wypracował przewagę na początku zawodów, wygrywając pierwszego seta i zdobywając trzy punkty meczowe w tie-breaku w drugim secie. Thompson zdobył jednak kilka cudownych punktów, aby utrzymać się w meczu, a także przerwał dogrywkę i wyrównał wynik.

Australijczyk poprawił swój poziom w trzecim secie, a samotne przełamanie serwisu Nadala wystarczyło, aby wygrać mecz z ostatecznym wynikiem 7-5, 6-7(6), 3-6. Jordan Thompson zmierzy się w półfinale 6 stycznia z rozstawionym z numerem 2 Grigorem Dimitrovem.

Rafael Nadal w emocjonujący sposób pożegnał się z hałaśliwym tłumem w Pat Rafter Arena w Brisbane. Publiczność odwdzięczyła się, wiwatując byłemu numer 1 na świecie, który zabawiał ich przez ostatni tydzień.

Pochodzący z Majorki w pierwszej rundzie pokonał byłego mistrza US Open Dominica Thiema 7:5, 6:1. Następnie w drugiej rundzie z łatwością wyeliminował dziką kartę Jasona Kublera 6-1, 6-2. Hiszpan grał także w deblu w Brisbane, ale przegrał w rundzie otwarcia.

Rafael Nadal bagatelizuje strach przed kontuzjami po przerwie medycznej w połowie meczu podczas Brisbane International QF

Rafael Nadal

Fani tenisa byli lekko przerażeni, gdy Rafael Nadal ogłosił przerwę medyczną podczas trzeciego seta swojego meczu ćwierćfinałowego na turnieju Brisbane International 2024. 37-latek został zbadany przez trenera pod kątem problemów z lewą górną nogą.

Chociaż był w wystarczająco dobrym stanie, aby dokończyć mecz, umiejscowienie dyskomfortu wzbudziło pewne obawy, ponieważ Nadal był wyłączony z gry przez prawie cały turniej ATP Tour 2023 z powodu nadwyrężenia lewego biodra i późniejszej operacji.

Podczas konferencji prasowej po meczu 14-krotny mistrz French Open naświetlił swoją kondycję fizyczną, stwierdzając, że musi odpocznij i zobacz, jak jego ciało zareaguje na każdą potencjalną kontuzję.

Co więcej, podejmuje odpowiednie środki ostrożności, aby poradzić sobie z trudami współczesnej gry i ma nadzieję, że wróci do treningów w przyszłym tygodniu przed Australian Open.

Nadal powiedział:

„Muszę zobaczyć, jak obudzę się jutro rano. To znaczy, rozmawialiśmy przez te ostatnie dni, rozmawialiśmy o pozytywnych rzeczach. Dlatego nie jestem zbyt pozytywnie nastawiony, kiedy mówię.

Mówiłem z dużą ostrożnością, bo wiem, że po roku ciężko jest organizmowi grać w turniejach na najwyższym poziomie. Kiedy sprawy stają się coraz trudniejsze, nie wiesz, jak zareaguje Twoje ciało. Mam nadzieję, że to nie jest ważne i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu dostanę szansę na treningi i zagranie z Melbourne. Szczerze mówiąc, nie jestem teraz niczego pewien na 100%.”