Obejrzyj: Ons Jabeur zalał się łzami w połowie meczu podczas Abu Zabi QF przeciwko Beatriz Haddad Maia

Ons Jabeur przeżyła załamanie emocjonalne podczas drugiego seta swojego ćwierćfinałowego meczu podczas Abu Dhabi Open 2024 przeciwko Beatriz Haddad Maia.

Jabeur zmierzył się z Haddadem Maią w piątek, 9 lutego, w ich trzecim meczu na poziomie WTA Tour. Samotne przełamanie serwisu Jabeura wystarczyło, aby Haddad Maia wygrał pierwszego seta 6:3. Tunezyjczyk ponownie przełamał się w pierwszym gemie drugiego seta, ale szybko się otrząsnął.

W połowie drugiego seta widać było, że Ons Jabeur zalał się łzami, prawdopodobnie z powodu kontuzji lub dyskomfortu fizycznego. Tłum na stadionie Międzynarodowego Centrum Tenisowego Zayed Sports City kibicował jej, podobnie jak trener Jabeur Issam Jellali oraz jej mąż i trener Karim Kamoun.

Pomimo załamania Jabeur kontynuowała grę. W drugim secie przełamała się przy wyniku 5:4. W kolejnym meczu nie miał jednak szans na przełamanie. Haddad Maia pokazała, że ​​jest wytrwała, odpierając trzy break pointy i kończąc mecz 6:3, 6:4 w godzinę i 30 minut.

Brazylijka pokonała dotychczas Wang Xiyu i Magdę Linette i zakwalifikowała się do drugiego z rzędu półfinału turnieju WTA 500. Ons Jabeur został rozstawiony z numerem 2 i pokonał w drugiej rundzie byłą mistrzynię US Open Emmę Raducanu.

Trzykrotna finalistka Wielkiego Szlema grała także w deblu podczas turnieju Abu Dhabi Open 2024 i nawiązała współpracę z japońską gwiazdą Naomi Osaką . Niestety, duet już w pierwszej rundzie przegrał z Magdą Linette i Bernardą Perą 6:3, 6:3.

Ons Jabeur następnym występem podczas WTA 1000 Qatar Open

Nasz Jabeur
Nasz Jabeur

Ons Jabeur będzie kontynuować swoją kampanię na Bliskim Wschodzie po odpadnięciu z ćwierćfinału Abu Dhabi Open. Ma zagrać w turnieju na poziomie WTA 1000 w Doha w Katarze , gdzie zajmie czwarte miejsce.

Tunezyjka w zeszłym roku opuściła cały mecz na Bliskim Wschodzie, aby przejść operację kontuzji kolana, której nabawiła się podczas drugiej rundy Australian Open. Jabeur wycofał się również z Mistrzostw Dubaju w tenisie w 2023 roku. Jednak w tym roku ma zagrać we wszystkich trzech turniejach na Bliskim Wschodzie.

Jabeur miło wspomina czas spędzony w Doha, gdzie w edycji 2022 dotarła do ćwierćfinału. Była ósma rozstawiona i pokonała Aliaksandrę Sasnovich i Terezę Martincovą, po czym przegrała z Anett Kontaveit.

W 2021 roku Jabeur przegrała w drugiej rundzie z Karoliną Pliskovą.