Obejrzyj – Nikola Jokic rzuca szaleńczym podaniem przez boisko w 3. meczu

Nikola Jokic ogłosił, że jest najlepiej podającym zawodnikiem w historii NBA. „Joker” miał w tym sezonie średnio 11,8 zbiórek i 9,8 asyst i mógłby osiągnąć co najmniej 10,0 APG, gdyby kontuzje nie przeszkadzały.

W trzecim meczu przeciwko Phoenix Suns Jokic podał podanie, z którego Magic Johnson byłby dumny.

Strażnik Phoenix Suns, Cameron Payne, obserwował, jak Jokic orkiestruje grę ze szczytu klucza. Człowiek Payne’a, Bruce Brown, stał na rogu, by rzucić potencjalną trójkę.

Rezerwowy rozgrywający Suns podkradł się na środek linii, działając jako kolejny pomocnik obrońcy. Lewa moneta Jokica zaskoczyła wszystkich na arenie, w tym Payne’a, tym, że Brown pozostał szeroko otwarty.

Brown pozwolił Payne’owi przelecieć, zanim wszedł do niekwestionowanego skoczka. Nikola Jokic popisał się umiejętnościami podań w meczu 3. Może osiągnąć dwucyfrowy wynik przed przerwą.

Nikola Jokic i Denver Nuggets nie mogli nadążyć za ognistym wzrostem Phoenix Suns w drugiej kwarcie

Kubeł Bruce’a Bowna po podaniu Nikoli Jokica zremisował przy 39 minutach na 8:03 przed końcem drugiej tercji. Phoenix będzie miał duży bieg w miarę postępu kwartału.

The Suns będą mieli nadzieję, że dostaną się na planszę w serii, a Nuggets prowadzą 2: 0 w meczu 3.