Obejrzyj: Keldon Johnson znęca się nad Kevinem Durantem, aby grał na szkolnym boisku, a Spurs odzyskują 20 punktów

San Antonio Spurs zapewnili sobie drugie zwycięstwo w sezonie kosztem zakrztuszenia się Kevina Duranta pod koniec meczu. Gdy na 6,7 ​​sekundy przed końcem Spurs tracili trzy punkty, Victor Wembanyama i Keldon Johnson zmusili swoją drużynę do wykradzenia zwycięstwa na wyjeździe koszami jeden po drugim. Ostateczny wynik ustalił się na 115:114.

Ponieważ Phoenix Suns prowadzili przez większą część meczu i zdobyli aż 20 punktów, przypominamy sobie, że mecz NBA rozgrywa się przez 48 minut i wszystko może się zdarzyć.

Suns prowadzili dokładnie 47 minut i 58,8 sekundy, gdy Spurs znaleźli sposób na zwycięstwo. Wembanyama trafił po kolejnym koszu po tym, jak Devin Vassell nie trafił za trzy punkty na 6,8 sekundy przed końcem czwartej kwarty. Johnsonowi w mgnieniu oka udało się wyrwać piłkę Durantowi i zdobyć zwycięskiego gola.

Na 1,2 sekundy przed końcem Kevin Durant nie trafił w 3-metrowego skoczka w pobliżu linii bazowej, dając desperacką szansę na odzyskanie wyniku dla Suns.

Kevin Durant wygrał pojedynek indywidualny, ale zwycięstwo zapewnił Victor Wembanyama

Phoenix Suns wystąpią w tym meczu jako faworytka do pokonania młodego Spurs odbudowującego się wokół Victora Wembanyamy . W obliczu mniejszych oczekiwań ze strony Spurs uwaga skupiła się na wielkim francuskim zawodniku walczącym ze swoim idolem z dzieciństwa, Kevinem Durantem.

Pod koniec meczu Durant wygrał pojedynek indywidualny z 26 punktami, siedmioma asystami, dwiema zbiórkami i dwoma przechwytami, podczas gdy Wembanyama zdobył 18 punktów, osiem zbiórek i cztery bloki. Jednak ostatni śmiech pochodził od głównego trenera Spurs, Grega Popovicha , który uczył swój zespół, aby nigdy się nie poddawał w ostatniej sekundzie.

Keldon Johnson prowadził wszystkich strzelców z 27 punktami, a Devin Vassell dodał 18 punktów, sześć zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty. Zach Collins również miał znaczący udział w zdobyciu 14 punktów dla Spurs.

Z drugiej strony w meczu nie wystąpili Bradey Beal i Devin Booker. Eric Gordon próbował nadrobić zaległości zdobywając 20 punktów, a Grayson Allen nie był daleko w tyle z 19 punktami. Nusuf Nurkic dołożył do double-double kilkanaście punktów i zbiórek.

W najbliższy czwartek, 2 listopada, San Antonio Spurs ponownie zmierzą się z Phoenix Suns , ale tym razem obie drużyny spotkają się w murach Frost Bank Center w San Antonio w Teksasie. Po pierwszych czterech meczach sezonu Spurs i Suns mają wspólny bilans 2-2.