Obejrzyj: Jayson Tatum skręcił kostkę podczas pierwszego zagrania meczu 7. finałów Konferencji Wschodniej NBA

Jayson Tatum i Boston Celtics nie mogą się doczekać zapisania się w historii jako pierwszy zespół, który pokona deficyt 3:0 w historii NBA w meczu 7. przeciwko Miami Heat. Jednak w pierwszej grze kluczowej gry Tatum zdawał się przypadkowo zranić, co wzbudziło poważne obawy.

Tatum jest zamknięty w sobie i gotowy, by zintensyfikować swoją grę przeciwko Heat w grze 7, aby powrócić do finałów NBA. Napastnik zaczął grę agresywnie i od początku chciał atakować kosz. Nie skończyło się to jednak tak, jak liczył podczas pierwszego zagrania po tym, jak skręcił kostkę.

6’9″ zaatakował kosz z rogu i zremisował faul na Gabe Vincent. Kiedy próbował wcisnąć się do kosza, jego lewa stopa wylądowała na Vincent, który niezdarnie skręcił mu kostkę. Po kontakcie Tatum odczuwał ból, ale zdecydował się grać do końca pierwszej kwarty.

W połowie pierwszej tercji Tatum musiał usiąść na ławce, aby sprawdzić i wyleczyć kostkę.

Dzisiejszy mecz to kluczowe starcie między drużyną z drugiego miejsca ze Wschodu a drużyną z ósmego miejsca.

Jayson Tatum i Celtics nie trafiali we wczesnej fazie gry

Miami Heat przeciwko Boston Celtics – mecz siódmy
Miami Heat przeciwko Boston Celtics – gra siódma

Celtics robią wszystko, co w ich mocy, aby pokonać Heat, zespół, który miał mnóstwo rozpędu w postseason. Pomimo bycia słabszymi, wytrwałość Miami uczyniła z nich trudną drużynę do pokonania.

Nawet Jayson Tatum i reszta drużyny z Bostonu bardzo walczyli z Jimmym Butlerem i jego drużyną.

Tylko w pierwszej kwarcie Boston oddał osiem rzutów z łuku za trzy punkty, ale nie wykorzystał ani jednego strzału z tej odległości. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Heat 22:15. Jaylen Brown przyspieszył swoją grę i obecnie prowadzi Celtics pod względem punktacji.

Chociaż byli w stanie wygrać bitwę o zbiórkę, Celtics nie powalili otwartych strzałów, których Heat nie udało się pokryć.

Heat są osłabieni, ponieważ Victor Oladipo i Tyler Herro pozostają na uboczu z powodu kontuzji. Przed siódmym meczem Herro potwierdził, że nie zagra dziś wieczorem i będzie kontynuował rehabilitację po kontuzji ręki.

Tatum notuje średnio 27,2 punktu, 10,2 zbiórki i 5,7 asysty w sześciu meczach przeciwko Heat w tych finałach konferencji. W meczu 6 miał 31 punktów, 12 zbiórek i pięć asyst, aby wyrównać serię i wymusić mecz 7.