OBEJRZYJ: Jack Draper wymiotuje na kort po tym, jak pobiegł do uścisku dłoni z Marcosem Gironem po zwycięstwie 1R w Australian Open 2024

Brytyjczyk Jack Draper rzucił się do kosza, żeby zwymiotować chwilę po pokonaniu Marcosa Girona w pięciu setach w pierwszej rundzie Australian Open 2024 we wtorek (16 stycznia).

Draper walczył przez gorące popołudnie na korcie nr 8 w Melbourne Park, aby przejść do drugiej rundy Happy Slam. Po wyczerpującej walce, która trwała trzy godziny i 17 minut, pokonał Giron 6:4, 3:6, 4:6, 6:0, 6:2.

Brytyjczyk szybko objął prowadzenie, wygrywając pierwszego seta 6:4. Giron poszedł jednak o krok dalej i wygrał drugiego i trzeciego seta, stawiając przeciwnika w trudnej sytuacji.

Z kolei Draper odpowiedział odważnie rozdając bajgla w czwartym secie. Podwoił przewagę w decydującym meczu i zapewnił sobie zwycięstwo, co umożliwiło mu spotkanie w drugiej rundzie z rozstawionym z 14. miejscem Tommym Paulem.

Po zdobyciu punktu meczowego 22-latek poczuł mdłości i od razu podbiegł do siatki, aby przywitać się z Gironem. Po uścisku dłoni pobiegł do kosza na śmieci na boisku i zwymiotował.

Cały odcinek można obejrzeć poniżej.

W rezultacie Jack Draper otrzymał pomoc medyczną przed opuszczeniem sądu. Warto zauważyć, że po drugim secie skorzystał również z przerwy medycznej.

Jack Draper: „Muszę nabrać w sobie dużo płynów i dobrze się odżywiać”

Jack Draper odpoczywa po zwycięstwie w pierwszej rundzie Australian Open 2024

Podczas konferencji prasowej po meczu Jack Draper stwierdził, że trudno mu było zaadaptować się do nowego środowiska. Odpowiadając na pytanie, jak tu wróci do zdrowia, odpowiedział:

„Tak, prawdopodobnie chodzi o to, co wkładasz do swojego ciała. Muszę nabrać w sobie dużo płynów i dobrze się odżywiać. Spróbuję dużo spać. Trudno jest przyjechać do nowego miejsca.”

55. miejsce na świecie przyznał ponadto, że czuł się zdenerwowany przed wtorkowym meczem i nie mógł się doczekać kolejnego spotkania z Tommym Paulem podczas Australian Open.

„Oczywiście dużo myślisz o meczu w pierwszej rundzie. Więc prawdopodobnie nie spałem najlepiej przez ostatnie kilka nocy. Spróbuj położyć się wcześnie wieczorem. Tak, nie mogę się doczekać, kiedy zagram z Tommym – nawet nie wiem, jaki to dzień – w czwartek.

Na szczęście dla Jacka Drapera dwukrotnie dorównał Tommy’emu Paulowi w Australii, podczas gdy do tej pory zdobył dwa zwycięstwa w tylu pojedynki z nim. Ostatnio pokonał Amerykanina w ćwierćfinale Adelaide International w czwartek, 11 stycznia. Powalił także Paula w 2023 roku na gali Adelaide International 2.