ZOBACZ: Iga Świątek zostaje naruszona kodeksem za uderzenie rakietą w stylu Rogera Federera podczas przegranej z SF w Dubai Tennis Championships

Iga Świątek podczas swojego półfinałowego meczu na Dubai Tennis Championships została ukarana naruszeniem kodeksu za nadużywanie rakiety, co było nietypowe dla Polki. Podobnie było z Rogerem Federerem w półfinale Miami Open w 2009 roku.

Po rozczarowującym występie w Australian Open Świątek zaliczyła trzy torfy w Qatar Open i w niesamowitej formie zaprezentowała się na Dubai Tennis Championships. Ale jej bieg zakończyła Anna Kalińska w półfinale w prostych setach.

W drugim secie Świątek, który miał już seta i przełamanie, nie trafił w proste odbicie po serwisie Kalinskiej. Następnie zwykle spokojna Polka uderzyła rakietą w kort, aby dać upust swojej frustracji. Ten przejaw gniewu ze strony drużyny nr 1 na świecie, która została ukarana naruszeniem kodeksu za nadużywanie rakiet, zszokował wszystkich na stadionie.

Obejrzyj klip tutaj:

Iga Świątek zostaje ukarana naruszeniem kodeksu za nadużywanie rakiety w Dubai SF przez u/2PointOBoy w tenisie

Użytkownik X (dawniej Twittera) udostępnił film, na którym Świątek rozbija swoją rakietę i porównał go z incydentem z rozbiciem rakiety Rogera Federera podczas turnieju Miami Open w 2009 roku.

W półfinałowym meczu z Novakiem Djokoviciem Szwajcar przełamał się w decydującym secie. Po opuszczeniu dwóch łatwych zwrotów forhendu po podaniu Djokovica, Federer, znany ze swojej spokojnej postawy, rozbił rakietę o kort, niszcząc ją całkowicie jednym uderzeniem.

Następnie rozległa się kakofonia buczenia, która zszokowała komentatorów, którzy nigdy nie widzieli, jak ośmiokrotny mistrz Wimbledonu stanął w złym świetle wobec publiczności. Dwudziestokrotny mistrz Wielkiego Szlema przegrał ten mecz 6:3, 2:6, 3:6.

Iga Świątek kompletuje historyczne trzy torfy na Qatar Open 2024

Iga Świątek z tytułem Qatar Open

Iga Świątek w tym roku sięgnęła po trzeci z rzędu tytuł Qatar Open. Polka jest siłą, z którą należy się liczyć na Qatar Open od jej fenomenalnego występu w 2022 roku.

Do turnieju Qatar Open 2022 przystąpiła z siódmym miejscem. Świątek w całej serii, która miała miejsce w drugiej rundzie, straciła tylko jednego seta i pokonała w prostych setach takie osoby jak Aryna Sabalenka , Daria Kastakina i Maria Sakkari. Polak pokonał Anett Kontaveit 6:2, 6:0 i zapewnił sobie tytuł.

W swojej obronie tytułu w 2023 roku numer 1 na świecie przegrała tylko sześć meczów w czterech meczach, pokonując Danielle Collins, Veronicę Kudermatovą i dostała walkowerem przeciwko Belindzie Bencic. W obronie tytułu pokonała Jessicę Pegulę 6:3, 6:0.

Iga Świątek po raz trzeci skutecznie obroniła tytuł, pokonując w finale Elenę Rybakinę 7:6(8), 6:2.