ZOBACZ: Holger Rune wygwizdany przez publiczność po wycofaniu się z meczu Montpellier z Borna Coric

Kariera Holgera Rune’a w Montpellier dobiegła końca przedwcześnie po tym, jak został zmuszony do wycofania się z sobotniego (3 lutego) półfinałowego meczu z Borna Coric.

Chorwat prowadził setem (6-3, 4-1*), gdy Rune przerwał mecz po chwilowych zmaganiach z prawą ręką. Gdy podszedł do siatki, aby uścisnąć dłoń Coricowi, rozczarowani fani dali wyraz swoim emocjom głośnym buczeniem.

Tennis TV udostępniła później wideo z końcowych etapów, na którym można było usłyszeć, jak tłum wyraża swoje rozczarowanie.

Utrudniony przez problem z prawym ramieniem Rune miał trudności z utrzymaniem serwisu przez całe zawody. Oddawał tylko połowę swoich pierwszych serwisów i zdobywał zaledwie 50% punktów po strzale, co poza tym jest ważną bronią w jego grze.

Tymczasem Coric był nieustępliwy w ataku. Chorwat w okrojonym pojedynku stworzył aż 10 okazji do przełamania, wykorzystując cztery z nich. Dzięki temu zwycięstwu awansował do finału Open Sud de France, gdzie o trofeum zmierzy się z Alexandrem Bublikiem.

Kazachstan w drugim półfinale w Montpellier odniósł zwycięstwo w trzech setach nad Felixem Augerem Aliassime. Bublik przegrał pierwszego seta 4:6, ale w dwóch kolejnych setach odwrócił wynik, kończąc zacięte zwycięstwo trwające dwie godziny i 37 minut.

Holger Rune w drodze na mecz z Borna Coric w Montpellier odniósł setne zwycięstwo w swojej karierze

Holger Rune w drugiej rundzie odniósł swoje setne zwycięstwo.

Holger Rune rozpoczął swoją kampanię w Montpellier (Open Sud de France) kamieniem milowym w karierze, odnotowując w drugiej rundzie setne zwycięstwo na poziomie Tour.

Duńczyk, który w pierwszej rundzie otrzymał walkower ze względu na to, że był najwyżej rozstawiony na tegorocznym turnieju, w drugiej rundzie pokonał Hiszpana Pablo Llamasa Ruiza 7:5, 6:2. Po zwycięstwie wyraził nadzieję, że będzie mógł nadal zdobywać kolejne kamienie milowe.

„To fajne i mam nadzieję, że będzie to pierwszy z wielu kamieni milowych. Osiągnięcie tego wiele znaczy” – powiedział Holger Rune.

„To była walka, szczególnie w pierwszym secie, z kilkoma trudnymi momentami” – dodał Duńczyk. „Ale jestem po prostu szczęśliwy, że mogę wrócić tutaj, do Montpellier i zagrać dobry tenis”.

Następnie Rune pokonał Amerykanina Michaela Mmoha w zaciętym dwusetowym pojedynku w ćwierćfinale, a następnie w półfinale zmierzył się z Borną Coric .