ZOBACZ: Bardzo jadowity wąż powoduje zamieszanie na stadionie Brisbane International i przerywa mecz kwalifikacyjny Dominica Thiema na 40 minut

Dominic Thiem zaliczył niezapomniany powrót w swoim pierwszym meczu sezonu 2024, pokonując Jamesa Mccabe w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej na stadionie Brisbane International.

Bardziej interesujące w zwycięstwie Austriaka było to, że doszło do dość wyjątkowej przerwy, gdy bardzo jadowity wąż spowodował zamieszanie, pojawiając się na korcie.

Thiem przegrywał w drugim secie, gdy w pobliżu przewodów elektrycznych wzdłuż boków kortu zauważono około 50-centymetrowego wschodniego węża brunatnego, jadowitego gatunku występującego we wschodniej i środkowej Australii. Wezwano profesjonalnego pogromcę węży, aby bezpiecznie usunąć gada. Złapanie i zabranie gada zajęło prawie 40 minut.

Oto film z zdarzenia opublikowany na Twitterze przez dziennikarza tenisowego Gaspara Ribeiro Lancę:

W następnej kolejności w niedzielę zmierzy się z Giulio Zeppierim.

Opowiadając później o zdarzeniu, Dominic Thiem przyznał, że nigdy nie przydarzyło mu się coś takiego. Były mistrz US Open dodał dalej, że był to moment, którego nigdy nie zapomni.

„Naprawdę kocham zwierzęta, zwłaszcza egzotyczne” – powiedział Thiem w cytatach zebranych przez BBC. „Ale powiedzieli, że to naprawdę jadowity wąż i znajdował się blisko dzieci od piłek, więc była to naprawdę niebezpieczna sytuacja. To coś, co nigdy mi się nie przydarzyło i na pewno nigdy nie zapomnę.

Dominic Thiem może zmierzyć się z Rafaelem Nadalem, jeśli dotrze do głównego remisu w Brisbane International

W głównym losowaniu Brisbane International Dominic Thiem może zmierzyć się z Rafaelem Nadalem

Nadal, który wraca do gry na imprezie po prawie 12-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, w pierwszym meczu został wylosowany do spotkania z kwalifikantem.

Thiem ma bliższy bilans bezpośrednich pojedynków z Hiszpanem niż większość graczy, przegrywając zaledwie 6-9. W rzeczywistości trzy z ich ostatnich meczów wypadły na korzyść 30-latka. Jednak w turniejach Wielkiego Szlema Nadal okazał się znacznie lepszym graczem, triumfując w pięciu z sześciu spotkań, które odbyli na przestrzeni lat w formacie do trzech zwycięstw.

Thiem może także zmierzyć się w głównym losowaniu z Sebastianem Baezem, JJ Wolfem, Ugo Humbertem lub Danielem Altmaierem.